ABBYY FineReader Express Edition for Mac

Pēc teju vai 10 gadus ilgas “vilcināšanās” ABBYY atkal izlaidusi jaunu teksta optiskās atpazīšanas (OCR) FineReader versiju priekš Mac. Tagad tā saucas ABBYY FineReader Express Edition for Mac. Šī ir universālā binārā versija, domāta gan PPC, gan Intel procesoru Mac’iem. Atšķirībā no Windows sistēmai domātās profesionālās versijas, kas piedāvā iespēju turpat programmā salīdzināt attēlu ar atpazīto tekstu, Express versija ir daudz pieticīgāka—teksta labošana būs jāveic ārējā teksta redaktorā (piem., TextEdit, Pages vai Word). Tomēr ņemot vērā izdaudzināto ABBYY OCR “dzinēja” teksta atpazīšanas kvalitāti, diezin vai daudz laika būs jāvelta teksta rediģēšanai un labošanai. Programma atbalsta teju vai visas Eiropas valodas, ieskaitot latviešu un krievu valodu. Lai uzlabotu teksta kvalitāti, atpazīšanas procesā programma var izmantot arī iebūvētās latviešu un krievu vārdnīcas. Programma maksā €89, kas salīdzinot ar citu firmu piedāvājumiem ir ļoti lēti, it sevišķi, ja ņemam vērā teksta atpazīšanas kvalitāti.

abbyy_express_mac.jpg

Arī jaunā DEVONthink Pro Office 2.x dokumentu un piezīmju datubāzes programma iekšēji izmanto jauno ABBYY FineReadr OCR “dzinēju” teksta atpazīšanai PDF formāta attēlos. Ja vēlaties arhivēt visus papīra dokumentus ar datoru meklējamos PDF dokumentos (searchable PDF), tad DEVONthink Pro Office 2.x ir vislabākais risinājums. Ieskenējot PDF formāta attēlu datubāzē, jūs iegūsiet 2-slāņu dokumentu—pēc izskata būs ieskanētais PDF attēls, kam pa virsu neredzamā “slānī” būs reāls teksts, ko var meklēt, indeksēt un kopēt uz citu dokumentu. Šīs datu bāzes Office versijas cena ir $178.44 (ieskaitot PVN).

Visiem, kam daudz sanāk darboties ar papīra dokumentiem, silti iesaku abus produktus.

Kategorijas: Grafika, Mac programmas, Padomi, Recenzijas / Raksti, Saites. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

2 Atsauces uz ABBYY FineReader Express Edition for Mac

  1. CODY saka:

    Tā bija vienīgā programma pēc kuras skumu pametot Windows pasauli. Readiris nekādi nevarēja konkurēt ar Abbyy. Saprotu, ka tā ir “atvieglota” versija. Tāpēc gribētos sākumā izmēģināt, bet tādas iespējas nepastāv. Atliek to iegūt ne pārāk legālā ceļā un tikai tad pirkt, vai izmest. Labi jau būtu dzirdēt kādu atsauksmi darbā ar latviešu tekstiem. Parēķināju, man sanāk Ls 62, ja pērk download versiju.

  2. Guntis saka:

    Bija iespēja “paspēlēties” ar šo programmu. Jāsaka, ka tā vēl ir mazliet “pazaļa”. Man ne visai patīk tas veids, kādā programma man liek strādāt: vispirms parādās uzdevumu logs, kurā es norādu, ko vēlos darīt, piemēram, atpazīt tekstu, ko ieskenēšu. Tad atveras skenēšanas logs, kur varu norādīt dažus skenēšanas parametrus un ieskenēt lapas. Tikai pašās beigās atveras pašas programmas logs, kurā varu redzēt ieskenētos dokumentus un ja vajag, sakārtot tos vajadzīgajā secībā. Kaut kā neērti. Ar šo logu vajadzēja sākt. Jā, un nevar ievilkt gatavus JPG vai TIFF failus programmas logā… Droši vien vēl kāds gadiņš būs jāpagaida līdz programma “nogatavosies”. Iesākums neslikts. OCR kvalitāte samērā laba.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.