Apple izlaiž Mac OS X 10.5.8

Pēc tam, kad Apple atsacījās piedalīties turpmākās MacWorld izstādēs, sakot, ka turpmāk Apple izmantos mājas lapas u.c. ziņu kanālus jaunu produktu reklamēšanai, jaunumi no Apple sāk pienākt ne tikai otrdienās, bet gandrīz jebkurā dienā. Tā arī šodien, trešdienā, Apple izlaida Mac OS X “Leopard” jauninājumu 10.5.8. Starp dažādiem uzlabojumiem ir minēta AirPort bezvadu pieslēguma uzlabošana, iCal sinhronizācijas uzlabošana ar MobileMe un CalDAV, iDisk un AFP datu pārsūtīšanas uzlabošana, kā arī sinhronizācijas servisu uzlabošana. Atjaunināts arī RAW formāta attēlu atbalsts un savietojamība ar dažiem ārējiem USB datu nesējiem. Ir arī Bluetooth, USB web kameru un printeru atbalsta uzlabojumi. Tā ka atjauninājums ieteicams visiem.

Viena neliela piezīme. Es atjaunināju savu 10.5.7 ar delta atjauninājumu (kur ir tikai starpība starp 10.5.7 un 10.5.8). Ja lietojat kaut ko mazliet vecāku (10.5.0 līdz 10.5.6), tad silti iesaku tomēr atvērt Apple mājas lapu un izvēlēties Combo Update. (Pašlaik vēl nav publicēts, bet tuvāko stundu laikā būs). Kā rāda prakse un pieredze, tas tomēr ir mazliet drošāk. Pēc sistēmas atjaunināšanas iesaku atvērt Disk Utility, iezīmēt kreisajā pusē Macintosh HD (vai kā nu jūsu sistēmas disks saucās) un labā pusē nospiest pogu “Repair Disk Permissions”. Tas ilgs kādas 3-4 minūtes. Kad tas paveikts, aizverat Disk Utility un baudiet dzīvi!

Jā, mans Mac pēc sistēmas jauninājuma uzlikšanas pārstartējās laikam 3 vai 4 reizes pirms tika līdz Log-In ekrānam. Es jau sāku uztraukties, ka nāksies laikam iestartēties no klonētā (ārējā) sistēmas diska un likt Combo jauninājumu, bet tad pēc 4. pārstartēšanās viss pēkšņi aizgāja. 🙂 Tā ka nesatraucieties, ja arī jūsu Mac pārstartējas vairākas reizes.

Kategorijas: Jaunumi, Mac OS X, Mac-saistīts, Recenzijas / Raksti, Saites. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

3 Atsauces uz Apple izlaiž Mac OS X 10.5.8

  1. dundurs saka:

    MBP pārstartējās 2 reizes, G4 3 reizes.

  2. usins saka:

    A ko, Apple nebrīdina cik reizes pārstartēsies dators, ka sāki uztraukties, pat banāni Micrsoft tik daudz pasaka klientam…

  3. Guntis saka:

    Varbūt ka brīdina, bet kurš tad lasa tos tekstus pirms jauninājumu uzlikšanas? 😉

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.