B&W austiņas un tumbas

Droši vien visi, kas jebkad ir interesējušies par kvalitatīvu mūzikas atskaņošanu, būs sastapušies ar Bowers & Wilkins (B&W) firmas produktiem. Līdz šim tās bija tumbas. Mazas, nelielas, lielas un pavisam lielas. Padārgas, vēl dārgākas un … nu jūs jau saprotiet, ka par (iespējams) vislabākajām tumbām pasaulē (Nautilus) ir arī jāmaksā atbilstoša cena. Visā pasaulē šī firma ir slavena ar savām 800. sērijas tumbām, kuras lieto daudzās ierakstu studijās māsteringa procesā kā atskaites punktu audio kvalitātei. Tad parādījās apskaņošanas ierīces luksus automašīnām, piemēram, priekš Jaguar XJ. Bet ne par to šis raksts, tas viss tikai īsam ievadam, lai būtu zināma perspektīva uz šīs firmas izstrādājumiem.

b&w_zeppelin.png

Nesen B&W iesaistījās iPod perifērijas produktu tirgū ar Zeppelin tumbu (skat. augšējo attēlu), kas nu jau nopērkama arī Latvijā, un nesen ar Zeppelin mini. Mans subjektīvais vērtējums ir tāds, ka no visām iPod tumbām Zeppelin piedāvā vislabāko skaņas kvalitāti. Cena ap Ls 370.

b&w_mm-1.png

Bet pašlaik ASV notiekošajā CES izstādē B&W demonstrēja MM-1 tumbiņas (£580), kas dizaina ziņā izstrādātas tieši priekš Mac datoriem un P5 austiņas priekš Apple iPhone mobilajiem tālruņiem un iPod mūzikas atskaņotājiem. Jāsaka, ka šīs laikam ir pirmās pilna izmēra austiņas, kas domātas iPhone tālrunim, jo vadā ir iestrādāts mikrofons un iPod vadības pults.

b&w_p5.png

Austiņas ir izgatavotas no pulēta tērauda un Jaunzēlandes aitādas. Jau paskatoties uz tām ir redzams, ka tās ir kvalitatīvs produkts — kā jau viss, ko ražo šī prestižā angļu firma. Cena ap £200. Daudz vai ne pārāk? Viss atkarīgs no jūsu maka “biezuma” un prasībām pret skaņas kvalitāti.

Kategorijas: Audio, iPhone, iPod, Jaunumi, Mac-saistīts, Perifērija, Recenzijas / Raksti, Saites, Uncategorized. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

3 Atsauces uz B&W austiņas un tumbas

  1. tolix saka:

    Nu ar “Jau paskatoties uz tām ir redzams, ka tās ir kvalitatīvs produkts” gan, man šķiet, ir nošauts greizi. Nedomāju, ka šis būs kas labāks par AKG austiņām par līdzvērtīgfu cenu. Pat esmu dziļi pārliecināts, ka nebūs.

  2. Guntis saka:

    Ar “Jau paskatoties uz tām ir redzams, ka tās ir kvalitatīvs produkts” es domāju izstrādājuma ārēji redzamo kvalitāti. To, ko ar aci var redzēt, ko var aptaustīt. Attiecībā uz skaņu viss ir pavisam citādāk – tur katram ir sava gaume un prasības. Kamēr neesmu dzirdējis, nevaru komentēt. Zinu tikai to, ka skaņās ziņā Ls 2000-4000 vērtas B&W tumbas mani neaizrauj. Priekšroku dodu atbilstošas cenas Tannoy tumbām (Definition un Dimension sērija, vai Prestige sērijas sākumgals). Bet savukārt Zeppelin ir ļoti laba tumba atbilstošajā cenu kategorijā. Tur vienīgais konkurents ir Bose.
    Attiecībā uz austiņām — pagaidām mani apmierina Sennheiser HD600 un HD650. Droši vien līdzvērtīgas būtu AKG K701/K702 vai Grado RS1i. Bet tās visas ir mājas vai studijas austiņas. Šīs te B&W austiņas vairāk domātas iPod/iPhone atskaņotājiem un apkārt staigāšanai, līdz ar to visam ir mazliet citi kritēriji. Labi noderēs (vismaz pēc izskata spriežot) austiņu metāla vāciņi, kas neļaus tik ātri nobražāties korpusam (kā tas būtu HD600/HD650 gadījumā), kā arī iPhone/iPod touch tālvadības pults. Kā jau minēju, līdz šim neesmu redzējis nevienas lielās austiņas ar šādu tālvadības pulti. Šīs varētu būt pirmās.

  3. Jā, visi skraidījuši apļiem, bet galu galā, gan Apple, Gan B&W ir nonākuši pie Bang & Olufsen stilistikas. bet man patīk. Manuprāt šīs lielās austiņas varētu uzvilkt un arī nekaunēties par to, ka izskaties pēc nūģa (neskatoties uz to ka es tieši tāds esmu 😀 )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.