iTunes 9.1 uzlabojumi

itunes.png

Šķiet, ka pasaule pamazām atkopjas pēc iPad trieciena sestdienas rītā un izskatās, ka pastardiena vēl uz kādu laiciņu jāatliek, vismaz šajā kontekstā. Pa to laiku nākuši klāt vēl daži jaunumi, ar ko vēlos padalīties šajās lapās. Runa ir par iTunes 9.1 versiju, kas piedāvā dažus vērtīgus uzlabojumus.

Pirmais un būtiskākais uzlabojums ir automātiska audio failu konvertēšana uz 128 kbps AAC versiju priekš iPod / iPhone. Ja gadījumā esat izvēlējušies visus audio failus iTunes bibliotēkā glabāt Apple Lossless formātā, tad šī opcija ir zelta vērta — nebūs visi audio faili, kurus gribat klausīties uz iPod/iPhone, jākonvertē pašam un jāglabā uz datora zemākā bitreitā. iTunes programma, sinhronizējot datus ar iPod / iPhone, pārkonvertēs audio failus pati. iTunes bibliotēkā būs Apple Lossless, bet iPodā vai iPhone tālrunī — 128 kbps faili, un nekādu failu dublikātu uz datora.

Varēja jau gan piedāvāt vēl arī 192 kbps un 256 kbps versijas, bet to sagaidīt no Apple laikam būtu par daudz gribēts. Bet palūgt šādu uzlaboju variet. (iTunes izvēlne > Provide iTunes Feedback). Es aizrakstīju savu vēlmi, jo manām ausīm 128 kbps skan pārāk truli, lai lietotu šo opciju, bet ideja ir zelta vērta! Kaut ko līdzīgu varēja ieviest arī priekš iPhoto un Aperture bibliotēku bilžu sinhonizācijas. Piemēram, sinhronizējot samazināt bilžu izmēru līdz 600px / 1024px / 1800px / 3500px pa garāko malu.

Advanced izvēlnē klāt nākusi “Create iPad or Apple TV version” komanda video failu konvertēšanai. Latvijā dažus mēnešus vēl tā laikam nebūs īpaši noderīga — kamēr šeit nesāks tirgot iPad planšetdatorus.

Par pārējiem sīkiem uzlabojumiem lasiet šeit.

Kategorijas: Jaunumi, Mac programmas, Multimēdija, Recenzijas / Raksti, Saites. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.