Izdrukas pa vairākām lapām ("flīžu" druka)

Reizēm ievajagās izdrukāt attēlu, kas lielāks par to, ko printeris spēj izdrukāt. Piemēram, jums ir A4 formāta printeris, bet vajag A3 vai A2 izmēra bildi. Protams, vislabākā kvalitāte būs, ja pasūtīsiet to izdrukāt lielformāta drukas birojā, bet reizēm kvalitāte nav tik būtiska, galvenais ir izmērs. Piemēram, man nesen priekš aktu zāles dekoratīvā noformējuma pasūtīja Latvijas valsts kartes kontūru 1,2 m izmērā. Kā to izdrukāt, ja ir tikai A4 formāta printeris?

Viens risinājums ir atvērt Pages, ielikt dokumentā vajadzīgo attēlu un inspektorā (Metrics Inspector sadaļā) to palielināt līdz nepieciešamajam izmēram, tad bīdīt attēlu pa lapu tā, lai tā fragmenti pēc kārtas būtu redzami lapā, un tā drukāt katru lapu, pēc tam mēģināt atrast “šuves” un salīmēt lapas vienā lielā “palagā”. Ar lielu pacietību izdarīt to var, bet tas nav ērtākais risinājums.

Ērtākais risinājums ir šāds:

 • Pages programmā atveriet kādu no Page Layout sadaļas sagatavēm. File > Page Setup > Paper Size… sadaļā iestatiet dokumenta reālo izmēru (cik lielu vēlaties izdrukāto dokumentu). Ja nepieciešams, atveriet “Manage Custom Sizes…” Paper Size izvēlnes apakšā un izveidojiet jaunu lapas izmēru iestatījumu. (Skat. attēlu raksta beigās!)
 • Izveidojiet dokumentu — ielieciet attēlus, tekstu, noformējiet visu.
 • Saglabājiet dokumentu kā PDF failu uz darbvirsmas (Desktop): File > Print… > PDF poga > Save as PDF…
 • Atveriet Numbers programmu, atveriet jaunu, tukšu dokumentu (Blank sagatave). Nodzēsiet dokumentā esošo tabulu.
 • File > Page Setup… sadaļā iestatiet lapas izmēru, kādu drukāsiet ar printeri. (Ja jums ir A4 formāta printeris, tad šo soli visdrīzāk variet izlaist).
 • Inspektorā, Sheet Inspector sadaļā, norādiet lapas malu platumu (angl. “margins”). Variet izmantot “Use Printer Margins” atzīmi un programma iestatīs lapas apmales automātiski atbilstoši jūsu printera iespējām.
 • No darbvirsmas ievelciet PDF dokumentu Numbers dokumentā.
 • Dokumenta apakšā ieslēdzam Print View:
 • Izvēlieties lapas orientāciju (vertikālo vai horizontālo) un izstiepiet importēto PDF dokumentu (bildi) tik lielu, cik vajadzīgs. Numbers programma pati pieliks nepieciešamo lapu skaitu.
  (Nepieciešamības gadījumā precīzu attēla izmēru var iestīt Metrics Inspector sadaļā.)
 • Viss! Drukājam un savienojam izdrukas, nogriežot vienai izdrukas lapai balto apmali.

numbers_print.png

 

custom-paper-size.png

Kategorijas: Grafika, Kā var… ?, Mac programmas, Mac-saistīts, Padomi, Perifērija, Uncategorized. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.