Audio failu konvertēšana un marķēšana

Reizēm ievajagās konvertēt FLAC, OGG Vorbis vai cita formāta audio failus (kādi PC džungļos ir atrodami vairumā) formātā, ko saprot iTunes un iOS mobilās ierīces (iPod touch / iPhone / iPad). Priekš Mac OS X ir vairāki audio konvertori, kas lieliski tiek ar šo problēmu galā. Šeit pieminēšau tikai trīs: SongConverter, xACT (X Audio Compression Toolkit) un XLD (X Lossless Decoder).

soundconverter.png

SongConverter ($14) programma ir visuniversālākā no visām — konvertē teju vai jebko uz jebko (pietrūkst tikai dažu Sony un Olympus diktofonu MSV un DSS failu atpazīšana). Šeit variet aplūkot visus programmai saprotamos audio failu formātus. Iespaidīgs saraksts!

xact.png

xACT brīvprogramma izceļas ar savu vienkāršību. Šeit ir tikai daži biežāk sastopamie formāti un viss. Atkodē tikai uz AIFF vai WAV, kas būtībā ir pietiekoši, lai importētu iTunes programmā un tur konvertētu tālāk uz kaut ko citu.

xld_preferences.png

XLD ir zelta vidusceļš. Brīvprogramma, ātra, ērta, atbalsta biežāk lietotos failu formātus (tostarp Apple Lossless, APE, FLAC, OGG, TTA). Programmai nav loga, kurā kaut kas būtu redzams, no izvēlnes var atvērt preferenču paneli, kurā iestata vēlamo formātu, uz kuru konvertēt failus. Tad uzvelk audio failus uz XLD ikonas Dokā un viss — faili tiek pārkonvertēti. Lietoju šo programmu jau vairākus gadus. Viena no retajām brīvprogrammām, kas man tiešām patīk un ir noderīga.

Kad audio fails pārkonvertēts formātā, ko saprot iTunes, der pievienot dažus marķējumus (tāgus). Visvienkāršākais, protams, ir izdarīt to iTunes programmā. Uzvelkam konvertētos failus uz iTunes ikonas Dokā, tad atveram iTunes programmā “Recently Added” pleilisti un tur šie faili ir. Atliek iezīmēt visus viena albuma/CD failus, nospiest Command+i (tas pats “Get Info”, kas Fainderī) un Info sadaļā salikt trūkstošo informāciju. Pārslēdzamies uz Sorting sadaļu un tur vismaz pirmajā un trešajā ailē ierakstām nepieciešamo informāciju.

Bet ko darīt situācijās, kad visas dziesmas saucas Track 1, Track 2, Track 3, un iTunes programmā tādu jau ir kāds simtiņš, un negribas tām pievienot vēl tikpat neko neizsakošus failus? Pirmo marķēšanu varam izdarīt pirms dziesmu importēšanas iTunes programmā. Šim nolūkam ļoti laba ir The Tagger ($29) programma.

the-tagger_01.png

Šajās ekrānkopijās redzam The Tagger audio failu pamatinformācijas logu un CD bildes logu.

the-tagger_02.png

The Tagger programmā iespējams marķēt gan dziesmu nosaukumus, izpildītājus, gan pievienot CD vāka bildi, gan automātiski konvertēt faila nosaukumus pēc failā iekļautajiem marķējumiem, gan mainīt marķējumus, par pamatu ņemot faila nosaukuma sastāvdaļas.

the-tagger_03.png

Ja gribas automatizēt mūzikas failu marķēšanu, var izmantot Song Genie (€ 24,95) vai kādu citu automātiskās marķēšanas programmu. Song Genie automātiski pārlūko iTunes bibliotēku un cenšas atrast trūkstošus dziesmu, albumu vai izpildītāju nosaukumus, meklē dziesmu tekstus un albumu vāku bildes.

song_genie.png

Noderīga programma dziesmu tekstu meklēšanai ir iClip Lyrics ($8.95). Atveram iTunes, sākam spēlēt mūziku, un ja attiecīgajā failā nav dziesmas vārdu, iClip Lyrics meklē dziesmas vārdus. Šīs programmas priekšrocība ir tā, ka ja tai neko neizdodas atrast automātiskā režīmā, atliek nospiest meklēšanas pogu un programma pārslēdzas uz Google meklēšanu. Programmai ir iebūvēts interneta pārlūks. Kad dziesmas vārdi atrasti, ar kursoru iezīmējam attiecīgo tekstu un nospiežam Clip Lyrics pogu. Ja nepieciešams, varam pat pielabot tekstu pirms saglabāšanas dziesmas failā.

iclip_lyrics.png

Protams, ka dziesmām latviešu valodā vārdus atrast ir praktiski neiespējami, bet ārzemju izpildītājiem reizēm izdodas šo to atrast. Viss atkarīgs no izpildītāja starptautiskās popularitātes.

iclip_lyrics_02.png

Kategorijas: Audio, Kā var… ?, Mac programmas, Multimēdija, Padomi, Recenzijas / Raksti, Saites. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.