Jauni MacBook Pro piezīmjdatori

MacBook Pro

Dažādas baumas par jauniem MacBook Pro modeļiem plašsaziņas mēdijos bija lasāmas jau visu nedēļu. Beidzot noslēpumainības plīvurs ir noņemts — Apple šodien oficiāli prezentēja jaunos MacBook Pro piezīmjdatoru modeļus. Kas tad ir jauns un kas uzlabots? Jāsāk ar to, kas nav mainījies — pretēji dažādām baumām par iespējamiem pēc “Liquid Metal” tehnoloģijas izgatavotiem korpusiem, jauniem piezīmjdatoriem ir tie paši alumīnija “unibody” korpusi — kas pagaidām ir vislabākā datoru korpusu izgatavošanas tehnoloģija pasaulē. Arī ekrānu izšķirtspēja saglabājas līdzšinējā. Vislielākie jaunumi ir:

  • Otrās paaudzes (Sandy Bridge) Core i5 un Core i7 procesori, kas sola aptuveni 50% darba ražības pieaugumu. 13″ modelī tiek izmantots 2.3 GHz Core i5 vai 2.7 GHz Core i7 2-kodolu procesors ar attiecīgi 3 MB vai 4 MB L3 kešatmiņu, savukārt 15.4″ modelī 2.0 GHz vai 2.2 GHz Core i7 4-kodolu procesori ar 6 MB L3 kešatmiņu. 17″ modelis aprīkots ar 2.2 GHz Core i7 4-kodolu procesori ar 6 MB L3 kešatmiņu. 15.4″ un 17″ modeļiem iespējams pasūtīt ātrāku Core i7 2.3 GHz 4-kodolu procesoru ar 8 MB L3 kešatmiņu.
  • Diezgan liels pārsteigums ir tas, ka jaunajos piezīmjdatoros Apple izmanto nevis NVIDIA, bet AMD Radeon grafiskos procesorus. Lētākajā 15,4″ modelī iebūvēts AMD Radeon (bijušais ATI Radeon) HD6490M grafiskais procesors ar 256 MB GDDR5 atmiņu, bet dārgākajā 15.4″ modelī un 17″ modelī iebūvēts AMD Radeon HD 6750M grafiskais procesors ar 1GB GDDR5 atmiņu. Visi modeļi aprīkoti ar jauno Intel HD Graphics 3000 integrēto grafikas procesoru ar 384MB DDR3 SDRAM atmiņu, kas tiek koplietota ar datora RAM. Enerģijas taupīšanas nolūkā piezīmjdatori pēc noklusēšanas izmanto integrēto procesoru, bet ja nepieciešama augstāka grafiskā veiktspēja, automātiski pārslēdzas uz AMD Radeon procesoru.
  • 15.4″ un 17″ modeļos cietā disku ietilpība palielināta līdz 750 GB.
  • Visiem datoru modeļiem akumulatora darbības laiks, izmantojot bezvadu tīklu interneta pārlūkošanai, ir 7 stundas.
  • 13″ un 15.4″ modeļos ir iebūvēts SDXC atmiņas kartes slots, bet 17″ modelī ir saglabāts ExpressCard/34 slots, kas ļauj pieslēgt eSATA adapterus, atmiņas kartes lasītājus vai SSD diskus.
  • Visi datoru modeļi aprīkoti ar 4GB 1333MHz DDR3 atmiņu. Atmiņu iespējams palielināt līdz 8 GB.
  • Jaunie modeļi aprīkoti ar HD video kamerām, kas nodrošina augstas izšķiršanas (720p) video zvanus. Šim nolūkam datoros ir FaceTime programma.
  • Visos modeļos DisplayPort ir pārtapis par Thunderbolt portu. Jaunais standarts apvieno DisplayPort un PCI Express tehnoloģijas un ir atpakaļsavietojams ar DisplayPort displejiem un adapteriem, pie reizes nodrošinot tam pieslēgtās ierīces ar 10W strāvu. Izmantojot dažādus adapterus, šo portu varēs izmantot, lai pieslēgtos HDMI, USB un ForeWire ierīcēm (ja esošie USB vai FireWire kontakti būs aizņemti).

Thunderbolt

MacBook Pro

Mabookpro 3

15.4″ un 17″ modeļiem iespējams pasūtīt matētus ekrānus. Jauno piezīmjdatoru cenas caurmērā paliek iepriekšējās paaudzes cenu līmenī. Izņēmums ir tikai 17″ modelis, kam cena pieaugusi par $200.

Facetime

P.S. Šodien Apple sākusi tirgot FaceTime programmu video sarunām starp Mac datoriem, kas aprīkoti a video kamerām, vai starp šādiem datoriem un iPhone 4 tālruņiem. Programmas cena $0.99. Jaunie MacBook Pro modeļi jau ir aprīkoti ar šo programmu.

Papildinājums 2011.02.25: 9TO5Mac publicējusi pirmos ātrdarbības testus. Rezultāti vairāk kā iespaidīgi — jaunie MacBook Pro (ar Core i7 2.2 GHz 4-kodolu procesoru) ir ātrāki par 2009. gada MacPro (ar Xeon 3.33 GHz 4-kodolu procesoru)!

Kategorijas: Jaunumi, Klēpjdatori, Mac-saistīts, Recenzijas / Raksti, Saites. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Viena atsauce uz Jauni MacBook Pro piezīmjdatori

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.