Neredzamais palīgs

Izslasot šodien publicēto Saft recenziju Macworld mājas lapā, nolēmu ievietot linku uz to savā Macintosh OS X Software Review lapā. Bet ar šausmām atklāju, ka manā dikti garajā programmu sarakstā Saft nav pat pieminēts. Šausmas! Gandrīz vai pirmā programma, ko es uzlieku uz katra jauna Mac, un šeit blogā — ne vārda… Tad nu nolēmu situāciju labot: programmu apraksta lapā pievienoju linku, un šeit īss apraksts par šo “neredzamo” palīgu Interneta pārlūkošanai.

Saft

Saft ir Safari “spraudnis” (plu-in), kas nodrošina lietas, kuras Safari inženieri ir “aizmirsuši” ielikt. Piemēram, iespēju bloķēt reklāmas bannerus vai vispār attēlus (var noderēt cilvēkiem ar gausu modēma pieslēgumu vai iezvanpieeju caur mobilo tālruni, kad vajag izlasīt tikai tekstu), uzlecošos logus (pop-up windows). Var pievienot jaunas grāmatzīmes pa tiešo grāmatzīmju rīkjoslā vai arī šķirot Safari grāmatzīmes alfabētiskā secībā. Ar to vēl par maz? Var pievienot jaunus meklēšanas serverus Safari meklēšanas laukam. Komplektā nāk MacUpdate, MacOSXHints, VersionTracker un citi. Ja Safari nokarās, pēc restartēšanas piedāvā atjaunot visus iepriekš atvērtos Safari logus. Iedomājies, ja Tev atvērti padsmit Safari logi, kurus vēlies izlasīt, un tad Tu ver vēl kādu vaļā un pēkšņi Safari nokarās un viss pazūd… Agrāk meklētu visas adreses pārlūkošanas vēsture vai censtos atcerēties, kas bija atvērts, bet tagad kā atver Safari vēlreiz, uzreiz parādās Saft jautājums: “Atjaunot visus Safari logus?”. Jauki, vai ne? Un tas viss par $12.
Saft izmanto interesantu aizsardzību pret programmas nelicenzētu lietošanu (tautā sauktu par zagšanu) — demo versiju nevar “apgreidot” par pilnu versiju ar seriālo numuru. Katra Saft versija ir piesaistīta konkrētai Safari versijai, un iznākot jaunai Safari versijai, Saft pārstāj strādāt, līdz ar to ir jānokopē jauna Saft versija, kas paredzēta tieši šai Safari versijai. Katra jauna pilnā versija ir jānokopē pa tiešo no īpaša linka no izstrādātāja mājas lapas, norādot savu e-pasta adresi un pirkuma pavadzīmes numuru.

Kategorijas: Mac programmas. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

3 Atsauces uz Neredzamais palīgs

 1. nbinc saka:

  Ja godīgi tad ar to ko piedāvā Safari defaultā man pilnīgi pietiek. Ak jā ir viena lieta kuru es tomēr pieliku – tas ir Inquisitor, palīdz man meklēšanā.
  Ja vajag darboties nopirtnāk, tas ir nevis skatīties webu, bet to testēt un tracēt, tad izmantoju Firexof ar FireBug pluginu – manuprāt vairāk ne kā pietiekoši… Ja Safari būtu kaut kas līdzīgs tad Foxi nelietotu…

 2. Viking_a saka:

  Firefox tas vis un daudz, daudz, dudz, DAUDZ!!! kas vēl vairāk ir, pietam bezmaksas! Un kautvi tāpc maksāt kaut vai dolāru par muļķīgu nespēju Safari izmantot Firefox plaginus… man nesmādē kautkā!

 3. Guntis saka:

  Zini, Firefox uz Mac tomēr ir tizls Windows ports… Nu nav viņš īsta Mac programma. Neba jau velti Firefox autori pirms kāda mēneša publiski izziņoja iespēju Mac lietotājiem paskaidrot, kāpēc viņi nepieņem Firefox. Pirmkārt jau gauss. Daudz gausāks par Safari vai Camino. Veras vaļā 3-4 reizes lēnāk par Safari. Ja nu man kaut kas galīgi neiet uz Safari, tad vislabākais Firefox uz Mac ir Camino. Tam ir tas pats Firfox’a renderēšanas dzinējs, bet uzreiz jūtas normāla Mac programma. Un arī ātrums normāls. Tomēr man visērtākais un ātrākais ir Safari, un kopā ar Saft — ideāls!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.