Vēlreiz par jaunajiem MacBook Pro

Mbp 17

Ar laipnu firmas “Capital” gādību jau nedēļu testēju jauno MacBook Pro 17″ (2.2 GHz četrkodolu Core i7 ar 6 MB kešatmiņu / 4 GB RAM / AMD Radeon HD 6750M grafiskā karte). Pareizāk sakot, vairāk lietoju, nekā testēju, jo šis dators ir tik foršs, ka nemaz negribas veikt kādus īpašus testus. Patīkami pārsteidza četras lietas:

 • Datora (CPU) darba temperatūra ar atvērtu Safari (standartā bez Flash), Mail, iCal un Pages programmu ir ap 36°C – 42°C. Pārsvarā turas zem 40°C, tikai kopējot failus pakāpjas mazliet virs 40°. (2007. gada modelim CPU temperatūra ir par aptuveni 10-15°C augstāka.)
 • Darbojoties ar Pages, Safari un Accordance un reizēm ieslēgtu, reizēm izslēgtu AirPort (WiFi), datora baterija izturēja ap 8,5 stundas. (Apple uzrāda 7 stundas).
 • Jaunajā MacBook Pro OS kernels strādā 64-bitu variantā.
 • Jaunais Core i7 (“Sandy Bridge”) procesors izrādījās 3.5–4.3 reizes jaudīgāks par mana 2007. gada MacBook Pro 17″ Core 2 Duo 2.33 procesoru. (Abiem datoriem rūpnīcas standarta atmiņa — vecajam 2 GB, jaunajam 4 GB RAM. Skat. testu rezultātus raksta beigās!)

Mbp 3

Mbp 1

Mbp 4

Vēl dažas pārdomas un novērojumi:

Patīkami ir aplūkot visas ārēji redzamās nianses, kas skārušas Apple piezīmjdatoru attīstību pēdējo 3 gadu laikā — LED izgaismojuma glancētais ekrāns, Unibody korpuss, kas izgrebts no viena alumīnija gabala. Paņemot rokā 2007. gada un 2011. gada modeļus, uzreiz var sajust Unibody korpusa lielāku stingrību — ekrāna alumīnija vāks ir daudz stingrāks, gandrīz neieliecas no rokas spiediena pret to.

Jaunajam MacBook Pro DVD iekārtas novietojums labajā sānā ir daudz veiksmīgāks — 2007. gada modelim (kam disku ievada no priekšpuses) no manas “smagās rokas” jau pārlūzis diska ievades apmales plastmasas rāmītis.

Jaunajam modelim ekrāns acīm redzot ir vieglāks, jo guļot gultā un atspiežot datoru ar atvērtu ekrānu pret pussaliektiem ceļiem (datora pamatne aptuveni 45 grādu leņķī) ekrāns vairs neverās ciet, kā tas notiek vecajam modelim.

Atteikšanās no atsevišķas pogas peles klikšķināšanai ir nākusi tikai par labu — jaunais trackpad brīnišķīgi strādā arī “Tap to Click” režīmā — uz vecajiem MacBook Pro modeļiem man tas lāgā neizdevās — bieži sāku vilkt failus un logus pa ekrānu.

Kā informēja Capital firmas Apple produktu līnijas vadītājs Hardijs Sametis, jaunajos MacBook Pro izmantotie draiveri liedz iespēju ielādēties no diskiem, kas klonēti uz iepriekšējās paaudzes Maciem. Iemesls tam ir jaunajiem MacBook Pro nepieciešamie draiveri. Pašlaik (vismaz līdz 10.6.7 iznākšanai) jaunajos MacBook Pro esošā sistēma ir salikta tieši priekš šī datora — tajā ir jaunu draiveru komplekts tieši priekš šajā datorā izmantotā čipseta, grafiskajām kartēm u.t.t.

Protams, pagaidām nav iespējas izmēģināt Thunderbolt porta piedāvāto datu apmaiņas ātrumu, jo nav vēl atbilstošas perifērijas ierīces ar šo portu. Bet var tikai iztēloties, kā jaunais datu apmaiņas standarts paātrinās video un audio renderēšanu, izmantojot klasterizāciju (vairāku datoru procesoru apvienošanu viena uzdevuma veikšanai).

Ātrdarbības testi un rezultāti

Testēšanas mērķis bija noteikt jaunās paaudzes procesoru veiktspēju reālās dzīves pielietojumos. Protams, ka rezultātus ietekmē arī RAM ātrdarbība un cietā diska ātrdarbība, bet tā kā cietie diski nav kļuvuši būtiski ātrāki (ja vien nepāriet uz SSD), tad failu konvertēšana uzrāda tieši procesora veiktspēju un attiecīgi iespējamo laika ieguvumu reālā dzīvē. Procesoru ātrdarbības salīdzināšanai izmantoju 3 testus, kas daudziem lietotājiem ir ikdienas nepieciešamība:

 1. 1 DivX video faila (734 MB, 1:36 h) konvertēšana ar HandBrake 0.95 (jaunāko versiju) uz iPhone 4 savietojamu H.264 failu PAL formātā (25 kadri sekundē);
 2. 28 Apple Lossless failu (kopā 560.32 MB) konvertēšana ar XLD jaunāko versiju (20110312) uz AAC 256 kbps formātu. Uz jaunā MBP datora XLD preferencēs tika norādīts izmantot 8 uzdevumu zarojumus (threads), bet uz vecā MBP datora izmantot 4 zarojumus, kas ir divreiz vairāk par datorā esošo procesora kodolu skaitu. (Palielinot zarojumu skaitu vēl par divām reizēm, ātrdarbība kritās par dažiem procentiem);
 3. 15 mp3 failu (kopā 1105.84 MB) konvertēšana ar XLD jaunāko versiju (20110312) uz AAC 256 kbps formātu.

Rezultāti:

 • DivX video faila konvertēšana uz jaunā MBP aizņēma 14:49 minūtes, uz vecā MBP — 52:40 minūtes. Jaunais procesors šajā testā izrādījās 3.55 reizes ātrāks. (Pārkodēšanas brīdī procesora temperatūra uzkāpa līdz 82°C, process izmantoja ap 750% procesora jaudas (4 procesora kodoli, 8 virtuālie kodoli) un ventilatori griezās ar 3500 apgriezieniem minūtē. Vecajam datoram procesora t° tā pati, process izmantoja 190% procesora resursu, bet ventilatori griezās ar 5900 apgriezieniem minūtē.)
  Palūdzu draugam nokonvertēt šo pašu video failu uz iepriekšējās paaudzes jaudīgākā MacBook Pro 15.4″ ar pirmās paaudzes Core i7 2.66 GHz divkodolu procesoru un 4 GB RAM. Rezultāts: 27:48 minūtes. Jaunais MacBook Pro 17″ ir par 1.87 reizēm ātrāks par iepriekšējās paaudzes jaudīgāko MacBook Pro 15.4″ modeli.
 • Apple Lossless formāta audio failu konvertēšanu uz AAC formātu jaunais MBP veica 27.7 sekundēs, vecais MBP — 1:48 minūtēs. Jaunais procesors šajā testā izrādījās 3.9 reizes ātrāks.
 • mp3 failu konvertēšanā par AAC failiem jaunais MBP veica 5:55.2 minūtēs, vecais MBP veica 25:23 minūtēs. Jaunais procesors šajā testā izrādījās 4.29 reizes ātrāks.

Noslēgumā varu teikt, ka jaunais MacBook Pro ir brīnišķīga portatīvā darba stacija gan grafikas darbiem, gan video apstrādei. Arī datora 750 GB cietais disks ir gana liels ikdienas darbu veikšanai. Par papildus naudu šo disku var aizvietot ar mazāka izmēra, bet daudz ātrākiem SSD diskiem, tādējādi vēl dubultojot datora ātrdarbību, kas jau tā ir fantastiska.

Kategorijas: Jaunumi, Klēpjdatori, Mac OS X, Mac-saistīts, Recenzijas / Raksti. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.