Apple izlaiž iWork for iOS universālo programmu paketi

Tuvojoties ilgi gaidītajai WWDC (World Wide Developer Conference), Apple publicējusi preses paziņojumu par gaidāmajiem jaunumiem konferencē — Mac OS X jauno versiju “Lion” (Lauva), iOS nākamo versiju un iCloud. Diezgan netipiski priekš Apple, kas parasti cenšas līdz pēdējam brīdim visu turēt noslēpumainības plīvurā tītu. To, kas ir “Lauva” un iOS 5, laikam nevienam nevajag skaidrot, bet informācija par iCloud pagaidām ir miglas (i)mākoņu tīta. Jāgaida 6. jūnijs, tad uzzināsim kaut ko skaidrāk.
Šai sakarā ļoti pārsteidzošs bija Apple lēmums vakar izlaist universālo iWork for iOS programmu paketi. (Acīmredzot jaunumu konferencē būs tik daudz, ka tādam “sīkumam” kā iWork pat neatliks laika, tāpēc to var izlaist jau iepriekš, bez fanfaru skaņām.) Jaunums ir tas, ka tagad šīs programmas var uzinstalēt ne tikai uz iPad, bet arī uz iPhone un iPod touch. Protams, rakstīt dokumentus mazajā iPhone ekrānā ir pagrūti, toties pielabot esošu dokumentu ir ļoti ērti. Ir jāņem vērā arī dažas saderības problēmas ar “lielo” iWork versiju (priekš Mac) — ne visi fonti, kas ir Mac OS X, ir pieejami iOS ierīcēs, līdz ar to dokuments uz mobilās ierīces var atšķirties no oriģināla, kas rakstīts uz Mac. Arī latviešu valodas pareizrakstības pārbaudes nav. Bet tas viss ir sīkums, salīdzinot ar iespējām pārlūkot un vajadzības gadījumā arī rediģēt dokumentus. Tagad sanāksmēs un konferencēs runas varēs konspektēt, izmantojot iPhone vai iPod touch, kas sapārots ar Bluetooth bezvadu tastatūru, un uzreiz glīti noformēt, izmantojot stilus un pievienojot bildes. Prezentācijas uz lielā ekrāna varēs rādīt pat no iPhone vai iPod touch.
Programmu izmērs ir iespaidīgs — Pages for iOS “sver” 87.9 MB, Keynote for iOS instalācija ir 119 MB, bet Numbers for iOS ir 118 MB. Neskatoties uz programmu instalāciju iespaidīgajiem izmēriem, tās strādā ātri, es pat teiktu, ka ļoti ātri. Piemēram, uz iPhone 4 Pages programma atveras aptuveni 2 sekundēs un nelieli dokumenti atveras aptuveni tikpat ilgā laikā. Man vienīgais būtiskais trūkums Pages programmā ir tas, ka nav iespējams pielabot dokumentā vai sagatavē esošos stilus. Bet jāatstāj taču kaut kas arī priekš nākamās versijas, vai ne? 😉 Programmas nopērkamas katra atsevišķi par € 7,99.

Lai gan oficiāli iWork programmās nav Dropbox atbalsta, tomēr ar DropDAV servisa starpniecību ir iespējams saslēgt iWork programmas ar savu Dropbox kontu failu apmaiņai. Mazliet kaitina tas, ka katru reizi failu pārlūks atver saknes direktoriju, nevis to, kura bija atvērta pēdējo reizi. Jācer, ka jaunais iCloud serviss sniegs ērtāku risinājumu failu saglabāšanai “mākonī”, apmaiņai un varbūt pat sinhronizācijai. Līdz 6. jūnijam vēl tik tālu…

Kategorijas: iPad, iPhone, Jaunumi, Recenzijas / Raksti, Saites. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

5 Atsauces uz Apple izlaiž iWork for iOS universālo programmu paketi

 1. Merlins saka:

  Nopirku Pages un drusku pamēģināju. Jauki, tikai man trūkst “landscape” skata. Bez tā dokumentu lasīt ir grūti, jo burti par sīku. Protams, to var paplest lielāku, taču tad daļa teksta aiziet “aiz kadra” un ir tā neērtā bīdīšana šurpu turpu. To varētu labot, ja, lappusi izplešot, teksts automātiski pārgupētos un iekļautos ekrānā. Ceru, ka nākotnē viena vai otra iespēja būs, bet vislabāk abas.:) Būtu labi, ja dokumentus varētu meklēt ne tikai ikonu režģī, bet arī sarakstā.

 2. Guntis saka:

  Es vienkārši iezīmēju visu un palielinu fontu līdz 26 pt (Georgia fonts). Izlīdzinu visu gar kreiso malu. Ļoti ērti lasīt dokumentu. Protams, priekš Mac tas pēc tam ir jāpārformatē uz 14 pt fonta izmēru.
  Šodien nopirku Keynote. Ieimportēju vienu prezentāciju un pārveidoju. Pats pabrīnījos, cik daudz var izdarīt tajā mazajā ekrāniņā! Atradu paņēmienu, kā sagrupēt elementus — uzspiežam tukšā vietā uz kadra, parādās Select All. Uzspiežam uz tā, tiek iezīmēti visi elementi kadrā. Tad vienu pirkstu uzspiežu uz grupas, kas jāgrupē, ar otru pirkstu uzspiežu uz tiem elementiem, kas nav vajadzīgi grupā un tiek tiek atselektēti nost. Tad atlaižam pirkstus no ekrāna, vēlreiz uzspiežam uz iezīmētās elementu grupas, mazliet paturam pirkstu, palaižam vaļā, parādās izvēlne Group, spiežam uz tās. Gatavs!

 3. uliss saka:

  Nopirku šo un tikai tad pamanīju, ka neiet uz 3G. Vai pastāv kāda iespēja uzmānīt uz iPhone 3G?

 4. Guntis saka:

  Diezin vai. Problēma ir ar atmiņas daudzumu, jeb pareizāk sakot, mazumu, uz iPhone 3G. Katra iWork programma viena pati jau “sver” ap 100+ MB, bet ja telefonam ir tikai ap 60-80 MB RAM priekš programmām, tad to palaist laikam ir neiespējami…
  iPhone 3G ir tikai 128 MB RAM (no kuriem gandrīz pusi operētājsistēma paņem priekš savas darbības), iPhone 3GS ir jau 256 MB RAM, bet iPhone 4 ir 512 MB RAM.
  Ir dažādas apkārtceļi, kā atbrīvot iPhone 3G RAM atmiņu priekš programmām, “nometot” daļu no RAM swap failā (ja tālrunis ir džeilbreikots), bet šajā gadījumā tas tāpat nelīdzēs — vienalga atmiņas fiziski ir par maz. Mierini sevi ar domu, ka vēlāk, kad nopirksi iPhone 4, 5 vai 6, vai iPad 2 vai 3, šī programma ies un noteikti saderēs! 🙂

 5. uliss saka:

  Paldies! Ļoti skaidri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.