Sinhronizējam iPhone ar Google Calendars (saglabājot kalendāru krāsas!)

Līdz šim vienīgā iespēja, kā sinhronizēt kalendārus iPhone tālrunī, saglabājot kalendāru krāsas, bija ar vadu pieslēdzot tālruni pie datora un sinhronizējot ar iTunes vai pa bezvadu tīklu sinhronizējot caur MobileMe kontu (padārgs maksas pakalpojums). Ja sinhronizēja Google kalendārus ar tālruni caur Gmail (Exchange) kontu, tad rezultātā iPhone tālrunī visiem kalendāriem bija atšķirīgas krāsas no tām, kādas tiem bija piešķirtas iCal programmā vai Google Calendar mājas lapā. Pie tam, lai būtu jautrāk, katru reizi pievienojot vai atvienojot kādu kalendāru, krāsas mainījās…

Šķiet, ka beidzot ir atrasts risinājums šai problēmai. Kā vienmēr, risinājums ir gaužām vienkāršs un visu laiku bijis tepat degungalā…

Vispirms sāksim ar datoru (Mac), tas nepieciešams kalendāru krāsu piešķiršanai tālruņa kalendāriem:

  • Vispirms izveidojam visu kalendāru datubāzes rezerves kopiju: atveram iCal > File izvēlne > Export… > iCal Archive… > saglabājam arhīvu Desktop vai Documents mapē, vai kur citur.
  • Ja sinhronizācija tiek veikta ar BusySync, tad uz mirkli atslēdzam šos kalendārus (atveram System Preferences > BusySync > Google sadaļa > labajā loga daļā noņemam ķeksīšus iepretim kalendāru nosaukumiem. Kalendāri paliek uz Google serveriem, bet pazūd no iCal programmas.) Tāpat, ja sinhronizējam kalendārus ne caur CalDAV, bet citu protokolu, tad atveram iCal Preferences > Accounts > Delegation > noņemam ķeksīšus iepretim kalendāriem. Kalendāri pazūt no iCal.
  • iCal programmā atveram iCal preferences > Accounts > [+] poga > Account Type: CalDAV > User name, password: jūsu Gmail adrese un parole, Server address: google.com. iCal programmā parādās Google konta primārais kalendārs. Ar Quit komandu aizveram iCal. Atveram vēlreiz, atveram iCal Preferences > Accounts > atveram Delegation sadaļun un pagaidām, kamēr tajā parādās visi Google kalendāri, tad ieķeksējam tos. Tie parādās iCal programmā.

Tagad nokonfigurējam iPhone:

  • Atveram Settings > Mail, Contacts, Calendars > atveram pašreizējo Gmail kontu un atslēdzam tajā Calendars. Apstiprinām izēli.
  • Paejam vienu līmeni atpakaļ (uz Settings > Mail, Contacts, Calendars) un spiežam uz Add Account… > Other > Add CalDAV Account.
  • Ierakstam Server: google.com, User Name, Passowrd: jūsu Gmail epasta adrese un parole. Description: ko vēlaties, es ierakstīju Google Calendars. Tas būs kalendāru nosaukums Calendars programmā. Nospiežam Next pogu un pabeidzam šo procesu, atgriežamies mājas ekrānā.
  • Atveram Calendars programmu un pagaidām, kamēr sākas automātiska kalendāru sinhronizācija. Pēc noklusēšanas tikai viens kalendārs parādīsies. Lai iPhone sinhronizētu visus pārējos kalendārus, atveriet Safari pārlūkā iPhone tālrunī https://www.google.com/calendar/iphoneselect (Google Apps lietotājiem jāatver https://www.google.com/calendar/hosted/your_domain/iphoneselect, kur your_domain vietā jaieraksta savu reālo domēnvārdu.) Iezīmējiet kalendārus, kurus vēlaties sinhronizēt un nospiediet Save pogu. Aizveriet Safari, atveriet vēlreiz Calendar programmu, pēc kāda laika Safari pārlūkā iezīmētie kalendāri sāks sinhronizēties Calendar programmā.
  • Calendar programmas kreisajā augšējā stūrī nospiediet uz Calendars pogas. Google Calendars sadaļā būs redzami visi sinhronizācijai iezīmētie kalendāri un arī krāsas būs pareizas, tikai mazliet gaišākas, pasteļtoņos. Ja tomēr krāsas neatbilst vēlamajām, tad atveriet iCal, iezīmējiet attiecīgo kalendāru kreisajā sānjoslā, nospiediet Command+i un nomainiet kalendāra krāsu. Pēc pāris minūtēm arī tālrunī kalendāra krāsa nomainīsies.

Atpakaļ pie datora:

  • Varam saglabāt iCal porgrammā kalendāru sinhronizāciju caru CalDAV, varam atgriezties pie iepriekšējā sinhronizācijas veida. Ja vēlamies turpināt izmantot BusySync, tad atveram iCal preferences > Accounts > Delegation sadaļu un noņemam ķeksīšus visiem kalendāriem. Kad iCal programmā šie kalendāri pazuduši, izdzēšam CalDAV kontu Accounts sadaļā un aizveram iCal preferences. Pārslēdzamies uz System Preferences > BusySync > Google > loga labajā pusē ieķeksējam visus Google kalendārus, kurus vēlamies sinhronizēt. Kalendāri viens pēc otra parādās iCal programmā. Sagrupējam viņus pēc saviem ieskatiem. Tas vairs neietekmēs kalendāru krāsas iPhone tālrunī.

Drīzumā iCloud būs pieejams visiem iPhone / iPad lietotājiem bez maksas un tad šīs instrukcijas būs liekas. Bet līdz tam — lai dzīvo Google + CalDAV!

Kategorijas: Datortīkli, iPad, iPhone, iPod, Kā var… ?, Klēpjdatori, Komunikācijas, Mac programmas, Mac-saistīts, Padomi, Recenzijas / Raksti, Saites, Uncategorized. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.