Apple izlaiž jaunu Thunderbolt displeju, Mac mini un MacBook Air

Vakardien vēsturē ieies kā lavīna jaunumu no Apple. Pirmkārt, Apple izlaida Mac OS X Lion, kā arī iWork un iTunes jauninājumus (par to nākamajā rakstā). Otrkārt, ceļu pie pircējiem uzsāka sen gaidītie jaunie MacBook Air un Mac mini modeļi, un mazliet negaidīti arī Apple Thunderbolt 27″ displejs.

MacBook Air + Thunderbolt Display

MacBook Air

Jaunajos MacBook Air ir izmantoti jaunie divkodolu Core i5 “Sandy Bridge” procesori. 11.6″ modelis aprīkots ar 1.6GHz procesoru un 2GB vai 4GB RAM un 64GB vai 128GB SSD disku, bet 13.3″ modelis ar 1.7GHz procesoru, 4GB RAM un 128GB vai 256GB SSD disku. Visos modeļos izmantots Intel HD Graphics 3000 integrētais grafikas procesors. Datori aprīkoti ar Thunderbolt portu un 2 USB portiem. 13.3″ modelim ir integrēts arī SD karšu lasītājs. Tāpat ir jaunākās paaudzes Bluetooth 4.0 bezvadu tehnoloģija. Neliels, bet patīkams pārsteigums, ir stereo skaļruņi. Jaunajos modeļos atmiņa (RAM) ir pielodēta pie pamatplates un nav palielināma. Līdz ar to jau sākumā pie datora pirkšanas labi jāapsver cik atmiņas vajadzēs. Un protams, ka visi modeļi nāk komplektā ar Mac OS X Lion.

Mac mini

Mac mini

Jau labu laiku klīda baumas par jauniem Mac mini. Tomēr nevienam pat sapņos reādījās tas, ka šie mazie datoriņi piedzīvos tik kardinālas konstrukcijas pārmaiņas. Tas, ka datori būs aprīkoti ar divkodolu Core i5 “Sandy Bridge” procesoriem, bija gaidāms, bet tas, ka Apple pilnībā atteiksies no optisko disku lasītāja, nudien bija pārsteigums. Kam dikti vajag lasīt vai rakstīt optiskos diskus, var pieslēgt MacBook Air domāto ārējo USB optisko diskiekārtu, vai dažu failu nolasīšanai izmantot kādu citu datoru un lokālā datortīkla savienojumu. Acīm redzot Apple redz nākotni, kurā visi failus ielādē no tīkla un optiskie diski nevienam vairs nav vajadzīgi. Ja godīgi, tad es optisko diskiekārtu izmantoju tikai dažu audio CD iekopēšanai datorā, tas arī viss.

Jaunajie mac mini ir aprīkoti ar Thunderbolt portu un 2.3GHz vai 2.5GHz Core i5 procesoru un 500GB HDD. Lētākajam modelim ir 2GB RAM ar integrēto Intel HD Graphics 3000 procesoru, bet dārgākajā modelī ir AMD Radeon HD 6630M grafikas procesors ar 256MB GDDR5 atmiņu. Tāpat kā MacBook Air, visi Mac mini modeļi ir aprīkoti ar jaunākās paaudzes Bluetooth 4.0 bezvadu tehnoloģija. Un protams, ka visi modeļi nāk komplektā ar Mac OS X Lion.

Mac OS X Lion

Mac mini server

Reizē ar Mac mini ir atjaunots arī Mac mini Server modelis. Tajā ir četrkodolu 2.0GHz Core i7 “Sandy Bridge” procesors, 4GB RAM un divi 500GB HDD.

Starp citu, tagad jebkuru Mac, kam ir Mac OS X Lion, par nieka €40 var pārvērst par serveri. (Mēģini to aptvert, Microsoft! Biznesa organizācijas, parēķiniet licencēšanas izmaksas!)

Apple Thunderbold Display

Apple Thunderbolt 27″ displejs

Nedaudz pārsteigums bija jauns 27″ Thunderbolt displejs, kas aprīkots ar Thunderbolt portu (ko varēja paredzēt), bet ne tikai — tam ir arī 3 USB porti, Firewire 800 ports un Gigabit Ethernet ports, kā arī Thunderbolt un MagSafe kabelis pieslēgšanai pie portatīvajiem datoriem. Līdz ar to jaunais monitors kļūst par portatīvo Mac datoru dokstaciju. Interesants un eleganti vienkāršs risinājums.

Kategorijas: Galda datori, Jaunumi, Klēpjdatori, Mac-saistīts, Perifērija, Saites, Uncategorized. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.