Atveram mājas lapu ar iCal / AppleScript

Izlasot virsrarkstu, daudzi droši vien jautās — priekš kam?! Var taču atvērt pārlūkprogrammu un tajā atvērt jebkuru lapu. Paskaidrošu: es vēlos sekot līdzi sava juniora skolas gaitām. Bieži aizmirstas. Vai nebūt labi, ja katru vakaru e-klases lapa atvērtos pati? Protams, iCal programmā varam ielikt atgādinājumu atvērt e-klasi, bet daudz labāk būtu, ja atvērtos konkrētā lapa pati. Par laimi iCal ļauj izmantot AppleScript, kas šo procesu padara vienkāršu:

 • Atveram AppleScript Editor un iekopējam tanī šo skriptu:

  tell application "Safari"

  open location "https://login.e-klase.lv/default.aspx?login=1"

  end tell

 • Nospiežam Run pogu un pārliecināmies, ka skripts strādā. Saglabājam šo skriptu (File Format: Script) “Dokuments / Scripts” mapē (vai kur vien vēlaties). Es nosaucu šo skriptu par “Open e-klase”.
 • Atveram iCal, izvēlamies kalendāru, kurā izveidosim automātiski izpildāmo uzdevumu. Man šim nolūkam ir atsevišķs kalendārs “Auto Tasks”. Šajā kalendārā izveidojam jaunu ierakstu “Atvērt e-klasi!”, uzliekam laiku, kurās dienās tas jāatkārto, laiku, u.t.t.

  iCal AppleScript

 • “Alert” sadaļā norādām Run Script un norādām AppleScript failu “Open e-klase”. Gatavs!

  iCal Open AppleScript

Kāds paziņa man atrakstīja komentāru, ka automātiski atvērt mājas lapu var arī bez AppleScript palīdzības — vienkārši iezīmējam lapas adresi un izvelkam to uz Darbvirsmas, tad pārsaucam kā vēlamies un noglabājam Documents mapē. Pēc tam iCal programmas Alert sadaļā izvēlamies “Open File” un norādām nule kā saglabāto failu. Viss! 🙂

Kategorijas: Kā var… ?, Mac OS X, Mac programmas, Padomi, Uncategorized. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.