Ērta īsziņu (SMS) sūtīšana no Macintosh

Šodien kāds Latvijas Mac lietotāju foruma dalībnieks uzdeva jautājumu par to, vai kāds lieto BluePhoneElite programmu. Lietoju šo programmu nu jau kādus pāris gadus, un pašlaik testēju 2. beta versiju. Programma neslikta, bet lai tā savienotos ar manu Nokia E60 (Symbian OS) telefonu, katru reizi pirms BluePhoneElite palaišanas man telefonā jāatver BPEnabler programmiņa (sākumā BluePhoneElite to automātiski nosūta uz tālruni pa Bluetooth ar īsziņu, tad to uzinstalē). Tālāk jau viss notiek tā, kā tam būtu jānotiek: BluePhoneElite pieslēdzas manai Address Book kontaktu datubāzei un sākot raksīt kāda kontakta vārda pirmos burtus, pati piedāvā atbilstošos variantus. Programma piedāvā iesēju saglabāt visas ienākušās un nosūtītās SMS programmas datubāzē, tādējādi atbrīvojot tālruņa atmiņu. Ir vēl dažas interesantas papildiespējas — ja es ar savu Bluetooth mobilo tālruni izeju no Bluetooth uztveramības zonas, BluePhoneElite var pati apturēt iTunes programmā mūzikas atskaņošanu, un ieejot Bluetooth uztveramības zonā, atkal atsākt atskaņošanu. Ienākot zvanam, programma var automātiski apturēt iTunes, un noliekot klausuli, atkal atsākt mūzkas atskaņošanu. Tāpat var uz ekrāna attēlot telefonā ienākušo SMS ziņu, kā arī dod iespēju mobilā tālruņa vietā zvanīt un runāt caur datoru. Plus vēl daudz visādu “knifiņu”.

Ko darīt tiem, kam netīkas tērēt naudu par tik vienkāršas lietas kā SMS teksta nosūtīšanu caur datoru? Varu ieteikt pamēģināt emitSMS vidžetu — tas ir par brīvu, un pēc izstrādātāja datiem, spēj darboties gandrīz vai ar jebkuru ar Bluetooth aprīkotu mobilo tālruni. Katrā ziņā man nebija nekādu problēmu salsēgt viņu ar savu Nokia E60. (Protams, SMS tiek nosūtīta caur mobilo tālruni un uz to attiecas jūsu mobilā operatora noteiktie SMS sūtīšanas tarifi).

P.S. Būtu interesanti uzzināt, vai arī Samsung mobilo tālruņu lietotājiem ir iespējams nosūtīt īsziņas caur šo vidžetu? (Pagaidām Samsung izceļas starp Nokia, Sony-Ericsson un Motorolas tālruņiem ar izteiktu nesaderību ar Macintosh datoriem. Gandrīz nevienu Samsung’u nevar sinhronizēt ar Macintosh datora Address Book un iCal kalendāriem. Varbūt ka šis vidžets vismaz ļaus nosūtīt SMS no datora?)

Papildinājums 2008.05.05: Jaunākā emitSMS vidžeta versija ļauj nosūtīt īsziņas arī Adresu Grāmatas kontaktu grupām.

Kategorijas: Komunikācijas, Mac programmas, Uncategorized. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

7 Atsauces uz Ērta īsziņu (SMS) sūtīšana no Macintosh

 1. tolix saka:

  Pats nespeeju tam noticeet, bet widgets darbojas ar Samsung SGH-U100, iiszinjas suutaas bez probleemaam! Adresbuks ar widgetu sadarbojaas, bet ar telefonu gan negrib draudzeeties.

 2. Guntis saka:

  Urrā!!! Tas nu būs vismaz daļējs problēmas risinājums un mierinājums tiem, kas “iegrābušies” Samsung telefonos. Vismaz kaut ko varēs arī no Mac rakstīt. Jauki! 🙂

 3. tolix saka:

  Nu nosaciita iegraabshanaas. Vinji vismaz saprot kas ir dizains (ja runa ir par Ultra seeriju) 🙂

 4. Guntis saka:

  Dizains ir viena lieta, bet tas, ka viņi nekādā veidā neatbalsta Mac, mani skumdina…

 5. Aldis saka:

  – Sveiks, Gunti.
  Nokačāju 1.versiju, test režīmu. Man ir N95, un K700, uz abiem zvani ienāk, displejā parādās zvanītāja vārds utt, bet spiežot Answer – skaņa neiet caur kompi, bet viņš paceļ telefonu. Tāpat arī izsaucot zvanu no kompja, datorā neko nedzirdu – viss notiek caur telefonu.
  Tu rakstīji, ka tev uz telefona ir jāieslēdz BPEnabler un ka tev viņa automātiski atnācva kā īsziņa …. Man nekas tāds nenotika, moška ar tāpēc tādi traucējumi?
  vai varbūt uz zvaniem atbildēt un runāt var tikai caur 2. versiju?

 6. Guntis saka:

  Tas BPEnabler ir jānosūta kā SMS. 2. versijā atver preferences, pirmā ir tālruņa sadaļa. Tur detaļās būs redzams, vai Tavs tālrunis atbalsta Talk-Thru. Ja atbalsta (Talk-Thru Supported: YES), tad spied Advanced pogu un tur vari norādīt, kā vēlies runāt – vai caur tālruni, vai datoru. Man šķiet, ka kaut kur no šejienes varēja arī nosūtīt to BPEnabler uz tālruni. Iespējams, ka K700 to nevajag. Par N95 nezinu. Paskaties viņu mājas lapu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.