Pēdējais trūkstošais "pužļa" gabaliņš atradies!

Kopš Keynote prezentāciju programmas iznākšanas 2003. gadā un iWork iznākšanas divus gadus vēlāk, daudzi Mac lietotāji (gan klusiņām, gan atklāti) ir uzdevuši jautājumu, vai iWork spēs pilnībā aizstāt novārtā atstāto AppleWorks programmu paketi. Kolīdz Apple 2005. gadā pievienoja Keynote programmai Pages un nosauca šo komplektu par iWork 1.0, daudzi cerēja nākamajā iWork ’06 versijā ieraudzīt elektronisko tabulu un datu bāzes programmu. Elektroniskās tabulas parādījās, tiesa, vienu versiju vēlāk, iWork ’08 (2007. gada augustā). Bet elementāra datu bāze mājas lietošanas vajadzībām? Daudzi AppleWorks lietotāji sūdzējās par datu bāzes trūkumu, lai pārietu uz iWork. Vairākkārt forumos lasīju ierosinājumus, ka Apple varētu iekļaut iWork komplektā arī “apcirptu” FileMaker Pro versiju, pielāgotu mājas lietošanas vajadzībām. Tomēr iWork ’08 iznāca bez tās…

Tomēr izrādās, ka Apple vadība nav bijusi nedzirdīga šiem lūgumiem. Paklusām ir tapis jauns produkts — Bento, kas mani patiesi pārsteidz. Jā, šī datu bāzes programma tiešām ir no FileMaker (kas pieder Apple Inc.), tomēr izskatās krietni labāka par vienkārši “apcirptu”FileMaker Pro versiju. Šķiet, ka daudziem datoru lietotājiem vārds “datu bāze” neizraisa nekādas siltās emocijas. Un pārsvarā mēs atceramies MS Access vai līdzīgus produktus, kuru interfeiss bija izcili … tehnisks un nedraudzīgs. FileMaker Pro padarīja datu bāzes interfeisu daudz ērtāk lietojamu, bet vēl aizvien bija nepieciešamas samērā labas zināšanas par šīm lietām, lai izveidotu kaut cik sakarīgu datu bāzi. Un tad, gluži kā pasakā, nāca Bento… Tā ir datu bāze, kas tiešām pielāgota mājas lietotājam ne tikai iespēju ziņā, bet, kas pats galvenais, interfeisa ziņā. Bento aizguvusi iTunes un OS X “Leopard” Finder’a raksturīgo interfeisu un izmanto daudzas Mac OS X “Leopard” tehnoloģijas, kā Quick View, Core Animation, Time Machine backup, datu linkošanu ar iCal un Adresu grāmatu, u.t.t. Līdz ar to Bento minimālās sistēmas prasības ir “Leopards”. FileMaker piedāvā bezmaksas Bento beta testēšanu līdz nākamā gada janvārim, kad programma kļūs par komerciālu produktu.

Lai gan pēc vairāku gadu ilgas un izmisīgas cīņas ar SOHO Notes datu bāzi (lēna, vienmēr kaut kas neiet vai nespēj atrast ierakstus) nesen iegādājos DEVONthink Pro dokumentu datu bāzi (ātra, visu atrod momentā, ar “mākslīgo intelektu” dokumentu automātiskai klasifikācijai un līdzīgu dokumentu atrašanai, Office versija pat var optiski atpazīt skenēto tekstu un veidot e-pasta “bekapus”), šķiet, ka Bento varētu būt pat labāks risinājums, jo piedāvā dažādas dokumentu kategorijas, sagataves, iespēju linkot ar iCal pasākumiem un adresu grāmatu, kas paver iespējas šo datu bāzi izmantot pat nelielu projektu vadībai.

Papildinājums 2007.11.20 – Nupat atradu interesantu rakstu par Bento: «FileMaker Gets Bento». Visiem, kas spēj lasīt angliski, silti iesaku izlasīt!

Šis raksts tika publicēts Mac programmas, Recenzijas / Raksti un marķēts . Ielieciet grāmatzīmi permalink.

10 Atsauces uz Pēdējais trūkstošais "pužļa" gabaliņš atradies!

  1. Pingback: MacPasaule » Lai dzīve būtu sakārtotāka

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.