Dažas interesantas programmiņas

BlueHarvest. Ja kādam krīt “uz nerviem” Mac neredzamie faili DS_Store un Resursu “dakšas” (._), tad BlueHarvest var tos izdzēst un uzmanīt, lai sistēma tos turpmāk neveidotu lietotāja noteiktiem failu tipiem vai noteiktos folderos vai uz noteiktiem diskiem vai tīkla diskiem. Man gan tas nešķiet būtiski. Galu galā, lai Windows jūzeri iegādājas Mac un nebūs viņiem jāskatās uz šiem failiem! Jo kāpēc man atņemt savam “makausītim” to, kas viņam ir derīgs?
FTP iCal. Ja kādam ir vēlme publicēt savu iCal kalendāru uz webservera (automātiski pa FTP), bet nav .Mac konta, iesaku pievērst uzmanību FTP iCal calendars programmiņai. Tā lieliski tiks galā ar šo uzdevumu. Uz servera vajadzēs uzlikt PHP iCalendar brīvprogrammu (jeb pareizāk sakot, PHP skriptus, kas šos kalendārus pārvērtīs mājas lapā). 10 minūtes konfigurēšanas, un viss notiek! 🙂
Mail Act-On. Šodien MacWorld aplūko Mail Act-On spraudni (plug-in), kas piešķit Apple Mail 2.0 “rules” (nosacījumu komandām) jaunas iespējas. Oriģinālajiem Apple Mail nosacījum-komandām ir viens ierobežojums — tās nevar palaist pa vienai, ne arī tikai uz konkrētu e-pastu. Šie likumi darbojas visi reizē un uz visiem e-pastiem. Mail Act-On pārvar šo ierobežojumu, tāpēc iesaku visiem iepazīties ar to! Man neko īpaši tas neaizrauj, bet ja nu kādam (vai varbūt kādai?) patīk pašam ar roku visus e-pastus šķirot pa nezin cik folderiem vai piešķirt e-pastiem dažādu iekrāsojumu vai vēl sazin ko, tad var lieti noderēt… Iezīmē e-pastu, un viena klaviatūras saīsne un lieta darīta. Pie tam ar skaistu komandas apstiprinājumu uz puscaurspīdīga fona pa virsu Mail programmai. Jauki! Atzīšos, ka paspēlējies ar šo Apple Mail “spraudni” vienu dienu, es to atinstalēju. Mierīgi varu iztikt bez tā…
Calq. Dažreiz vajag kaut ko vienkāršu sarēķināt, bet OS X kalkulators šķiet pārāk liels, un tad vēl maisās pa ekrānu… bīdi no vienas puses uz otru… un ja vēl jārēķina uzdevumi, kas zināmā mērā atkārtojas (piem., cik būs šī cena ar PVN?)— apnīk bakstīties ar peli. Sveiki, esiet pazīstami ar Calq! Tā ir programma, kurai, pat atvērtai, nav ikonas Dokā — tikai sistēmas izvēlnes joslā parādās tās ikona += un uz ekrāna lietotāja noteiktā vietā parādās it kā tumšs puscaurspīdīgs taisnstūris ar noapaļotiem stūrīšiem, uz kura parādās balti cipari. Īsta Mac programma!

Calq

Kāpēc lietot Calq, nevis sistēmas kalkulatoru? Daudz iemeslu — lasi zemāk “Calq priekšrocības”!
Lai būtu ērtāk startēt šo programmiņu (ja Tu nelieto Spark saīšņu programmu), pārvelc tās ikonu no Applications foldera Dokā, tad atver Calq un sistēmas izvēlnes joslā spied uz Calq ikonas (+=), izvēlnē atver Preferences un tur Keys sadaļā programmas aktivizēšanai norādi saīsni Command+Option+X un aizver šo dialoglogu.

Calq-Menu

(Es izvēlējos Command+Option+X, jo man Calq piedāvātā Command+Option+C ir rezervēta priekš StickyBrain. Es ieliku šo pašu saīsni Calq startēšanai Spark programmā (vairāk par Spark saīšņu programmu skat. šeit!)). Tagad ar Command+Option+X aktivizē Calq, ieraksti cipariņus un visu, ko nu tur vajag, beigās nospied = un būs rezultāts. Rezultātu vajag iekopēt kādā citā programmā? Spied Command+C un tad ar Command+V ieliec rezultātu citā programmā. Pārslēdzoties uz citu programmu, Calq automātiski “nodziest”. Vēlreiz vajag izsaukt Calq? — spied klaviatūras saīsni, kādu esi piešķīris Calq preferencēs, un Calq puscaurspīdīgā josla atkal parādīsies ekrāna priekšplānā. Viss ir Mac stilā…
Calq priekšrocības: Calq pieinstalējas arī kā sistēmas serviss. Tas ļauj jebkurā Mac programmā ar peli vai klaviatūras taustiņiem iezīmēt skaitļus vai matemātiskas izteiksmes, un no programmas izvēlnes (izvēlne, kas ir zem attiecīgās programmas nosaukuma) Servisu sadaļas izvēloties Calq > Calculate vai Calculate and Paste, atvērs Calq puscaurspīdīgo paneli ar gatavu rezultātu. Sīkums, bet ļoti patīkami. Vēl Calq saglabā atmiņā pēdējās 100 pašreizējās sesijas darbības. Atliek tikai nospiest bultiņu uz augšu vai uz leju, un visa rēķināšanas vēsture kā uz delnas. Protams, ar iespēju jebko nokopēt priekš rezultātu ievietošanas citās programmās (Command+C). Viena no visvērtīgākajām Calq īpašībām ir iespēja definēt 10 lietotāja kalkulācijas. Piemēram, daži veikali (it sevišķi Amerikā) publicē cenas bez PVN (kas jāmaksā, preci importējot ES). Lietotāja kalkulācijās es burtam P piešķīru izteiksmi “*1.18=” un tagad atliek man kalkulatorā ievadīt cenu, nospiest burtu P, un rezultāts ir cena ar PVN. Ai, rezultāts ir dolāros? Nekādu problēmu! Burtam L man ir piešķirta izteiksme dolāru konvertācijai latos — “*0.57=”. Burtam D ir pretējā kalkulācija summas pārvēršanai no latiem dolāros — “/0.57=”. Varbūt gribi visu rēķinu vienā piegājienā — pārkonvertēt latos un pieskaitīt PVN? Tas būs “*0.57*1.18=”. Piešķir to burtam A (Amerikas cenas). Dažreiz ir vēlams no vairumtirdzniecības cenas izrēķināt mazumtirdzniecības cenu. Šim nolūkam burtam G piešķīru izteiksmi “*1.1*1.18=” (te domāts, ka veikals sev pierēķina 10% peļņu). Jāsarēķina, cik jāmaksā par elektrību? — E burtam piešķir izteiksmi “*0.045=” un lieta darīta. Šo programmiņu iesaku nodemonstrēt kādam grāmatvedim, kas strādā ar PC! 🙂
StuffIt Deluxe. Ja vēl lasi šo manu sacerējumu/apcerējumu, tad šeit Tev maza balva par to: iespēja iegādāties Allume StuffIt Deluxe 10.0.1 ar 25% atlaidi (par $59.99 jeb par $70.49, ieskaitot PVN). Atgādināšu, ka standartcena Deluxe versijai ir $79, un tas vēl bez PVN! Interesē? Kredītkarte ir? Rīkojaties steidzīgi, jo nezinu, cik ilgi tā atlaide vēl būs spēkā. Šeit atlaides lapas adrese:
http://www.digitalriver.com/v2.0-img/operations/aladdin2/site/int/stuffitmac.htm
Speciāli nelieku linku, lai šie nepaliek pārāk aizdomīgi… 🙂 Nokopē adresi un “iepeisto” savas Interneta pārlūkprogrammas (Safari vai Firefox vai Camino) adreses joslā un spied Enter. Tālāko jau pats sapratīsi.
Atzīšos, ka esmu mazliet dusmīgs uz Allume, jo kopš septembra, kad iznāca v.10.0.0, viņi nav spējuši novērst vairākas kļūdas, kas saistās ar šifrēto arhīvu atarhivēšanu. Tāpat ir problēmas ar programmu atarhivēšanu (vismaz man pazūd programmu ikonas)… StuffIt Standard 10.0.1 versijai šādas problēmas nebiju ievērojis. Jācer, ka drīz iznāks Deluxe 10.0.2, kas novērsīs šīs problēmas.

Kategorijas: Mac programmas, Recenzijas / Raksti. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.