FLAC un OGG Vorbis failu atskaņošana uz Mac

xld.png

Mazs padoms ko darīt ar FLAC un OGG Vorbis failiem uz Mac’a. Kā jau droši vien zināt, šie faili “nespēlējas” iTunes programmā. Tomēr iTunes ir visērtākā audio bibliotēkas pārvaldes programma, tāpēc jāatrod veids, kā šos audio failus padarīt iTunes programmai saprotamus. Visvienkāršākais veids ir tos pārkodēt uz kaut ko šai programmai saprotamu. Piemēram, uz Apple Lossless vai MP3 formātu. Tā kā FLAC un Apple Lossless abi ir bezzudumu audio kompresijas formāti, tad pārkodējot no viena formāta otrā, jūs neko nezaudēsiet audio kvalitātes ziņā. Šim nolūkam var izmantot X Lossless Decoder (XLD) brīvprogrammu. Šīs programmas priekšrocība ir tā, ka pārkodējot no viena formāta otrā, šī programma saglabā failos “iešūtos” tagus un spēj pārkodēt arī Bin/Cue failus.

Ja iznāk darīšana ar mazliet eksotiskākiem audio failu formātiem, tad var noderēt EasyWMA ($10), xACT (bezmaksas), Olympus DSS Player (bezmaksas, tikai atskaņotājs Olympus diktafoniem), Dragoman ($20, konvertē ne tikai audio, bet arī grafiskos failus (attēlus)), vai SoundConverter ($14) programma. Pēdējā izceļas ar iespējām konvertēt gandrīz jebko uz gandrīz jebko, vienīgi lietotāju atsauksmes nav pārāk iepriecinošas. Taču var būt gadījumi, kad tieši šī programma var kļūt jūsu “glābšanas riņķis”. Tāpēc pirms pērkat, pārbaudiet, vai tā ir spējīga kvalitatīvi konvertēt jums esošos audio failus.

Faila tipa asociācijas maiņa

Ja nevēlaties, lai divreiz uzklikšķinot pa jebkuru audio failu, tas uzreiz tiktu importēts iTunes programmā, tad šim faila tipam ir jāmaina asociācija. To dara šādi: iezīmējiet šo failu (viens klikšķis uz faila ikonas), tad uz tastatūras nospiediet Command+i, atvērsies Get Info logs. Tajā atrodiet sadaļu “Open with” un nomainiet iTunes uz QuickTime Player vai jebkuru citu audio atskaņotāju 33 RPM, AudioCodex, RealPlayer, ToolPlayer, VLC — pēc jūsu izvēles). Tad nospiediet pogu “Change All…” un apstipriniet šo izvēli. Turpmāk visi šī tipa faili tiks atvērti ar jūsu izraudzīto programmu. Ja tomēr vēlaties pievienot kādu audio failu iTunes bibliotēkai, vienkārši uzvelciet to uz iTunes ikonas Dokā un palaidiet vaļā — iTunes ieimportēs attiecīgo dziesmu. Lai skan!

P.S. Mazliet plašāk šī tēma aplūkota “Pirmās palīdzības” lapā.

Atslēgvārdi: audio fails faila failu tips tipa tipu formāts formāta asociācijas programmas maiņa mainīt mainīšana nomaiņa nomainīt konvertors konvertēt konvertori konvertēšana skaņa skaņas mūzikas grafikas grafisko bilde bilžu attēls attēla attēlu

Kategorijas: Audio, Kā var… ?, Mac programmas, Padomi, Saites. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

2 Atsauces uz FLAC un OGG Vorbis failu atskaņošana uz Mac

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.