Paplašinām skatu ar QuickLook

Mac OS X “Leopard” jaunums ir QuickLook dokumentu priekšapskate, kad pirms dokumentu atveram programmā, kurā tas veidots, varam to aplūkot, vienkārši iezīmējot failu Finder logā un nospiežot atstarpes taustiņu (vai ⌘Y). Jo bieži vien vajag tikai paskatīties kādus datus no dokumenta, nevis to rediģēt, tāpēc vērt dokumentu vaļā Word’ā vai kādā citā programmā ir lieka laika tērēšana. Iezīmējam failu, nospiežam atstarpes taustiņu un — gatavs, redzam dokumenta saturu!

lapa_quick-look.png

Bet ko darīt, ja kādam faila tipam nav QuickLook apskates spraudņa? Iesaku doties uz quicklookplugins.com un paskatīties, vai tur nav tieši tas, kas jums vajadzīgs. Es sev atradu vairākus noderīgus spraudņus — priekš Safari WebArchive, Suspicious Package, CHM: Compiled HTML Archive, AppleScript, TextMate, FLV, EPS, ZIP, Folder View. Diemžēl textClipping un pictClipping spraudņi izrādījās nefunkcionējoši. Aizrakstīju spraudņu autoram par šo problēmu. Vēl viena lapa, kur pameklēt kaut ko noderīgu ir QL Plugins.

Kā pieinstalēt šos QuickLook spraudņus? Atveram Macintosh HD, tad atveram Library mapi, tur atveram QuickLook mapi un iekopējam tajā. Tad izejam no sava lietotājkonta vai pārstartējam Mac un viss kārtībā — varam paplašināt skatu uz failiem ar janajiem QuickLook spraudņiem.

Kategorijas: Kā var… ?, Mac OS X, Mac-saistīts, Padomi, Recenzijas / Raksti, Saites, Uncategorized. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.