Palīgi [daudzu] darbu paveikšanai

things_icon.png

Pienākumu un uzdevu skaits darbā un mājās pieaug. Kā ar tiem visiem tikt galā un darba dienas beigās vēl būt ar skaidru prātu? Kā sakārtot savu dzīvi, lai n-tie darbi neatņemtu dzīves prieku? Iepazīstieties ar Getting Things Done (GTD) darba metodiku! Šī metodika ir piecu soļu process, kas ļauj atbrīvoties no daudzo uzdevumu veikšanas stresa un būtiski palielina darba efektivitāti un ražību.

Atradu pāris lapas, kuru autori apspriež, kura (Macintosh) programma labāk palīdz veikt GTD darba procesu:

Protams, katrai programmai ir savi plusi un mazi mīnusiņi, bet lai kuru jūs ņemtu, abas būs labi palīgi darbu paveikšanai un aizmāršības likvidēšanai.

Iesaku vispirms izlasīt Getting Things Done saiti par vispārējiem principiem darbu veikšanā, un tikai tad ķerties pie attiecīgo programmu recenziju lasīšanas.

No savas puses varu piebilst, ka esmu izmēģinājis arī Midnight Inbox, tomēr, lai gan tā bija izcili skaista, tomēr darba process tajā bija pārāk sarežģīts un arī pati programma neizcēlās ar ātrdarbību. 2. versijas izlaide kavējas nu jau vismaz pus gadu un vēl aizvien nav skaidrības, kad tā iznāks. Līdz ar to labāk orientēties uz tiem programmu izstrādātājiem, kas ir aktīvi savu lolojumu attīstīšanā. Gan Things, gan OmniFocus būs laba izvēle! Iesaku noskatīties abu programmu darbības video demonstrāciju: Things | OmniFocus.

Es esmu izmēģinājis abas programmas un paliku pie OmniFocus. Tā gan ir krietni dārgāka, un prasīja ilgu laiku, līdz sadūšojos uz tik lieliem tēriņiem, tomēr kad tas viss jau aiz muguras, tad tomēr ir prieks par savu izvēli — šī programma ir tieši tas, kas man vajadzīgs, un strādā nevainojami! Pirms pāris nedēļām pārskatīju nedēļas veikumu — 55 paveikti uzdevumi piecās darba dienās. Neslikti. Bez šīs programmas mana darba ražību droši vien būtu bijusi aptuveni uz pusi zemāka. Līdz ar to jāsecina, ka šīs programmas (un ar to saistītās darba metodikas) cena atmaksājas jau vienā nedēļā.

Noslēgumā visiem, kas nopietni domājat par šo programmu iegādi un izmantošanu, silti iesaku noklausīties David Allen lekcijas par Getting Things Done filosofiju un darba metodiku. Viņu lielā mērā var uzskatīt par šīs metodikas autoru un idejas tēvu. Lekcijas ir aizraujošas, daudz piemēru un joku. Protams, vēlamas angļu valodas zināšanas…

Šeit pāris video. Pirmajā David Allen rāda savu darba vietu — kas nepieciešams efektīvam darbam un kā to izkārtot, lai viss būtu rokas stiepiena attālumā:

Un te intervija ar David Allen:

Noslēgumā iesaku izlasīt Making It All Work rakstu, kurā aplūkota Deivida jaunākā grāmata. Un te vēl viena saite uz David Allen podraidēm iTunes mūzikas veikalā (par brīvu). Iesaku parakstīties un noklausīties! Kā vienmēr, vinnētāji ir tie, kam ir iPod mūzikas atskaņotāji, jo tie automātiski sinhronizējas ar iTunes bibliotēku un tad šīs podraides var klausīties arī tad, kad neesat pie datora — pastaigājoties, skrienot, guļot gultā… 🙂

Kategorijas: Kā var… ?, Mac programmas, Padomi, Recenzijas / Raksti, Saites, Uncategorized, Video. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Viena atsauce uz Palīgi [daudzu] darbu paveikšanai

  1. Pingback: MacPasaule » MacHeist 3 - Mac programmu komplekts par $39!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.