Mac OS X Tiger problēmas

“Open With” apakšizvēlnē dubultojas programmas

Problēma: Nospiežot uz jebkura faila Finder logā labo peles pogu (Ctrl+click), un tad konteksta izvēlnē uzspiežot uz “Open With”, parādās apakšizvēlne, kurā katra programma atkārtojas 2, 3 vai pat vairāk reižu.
Risinājums: Atver Terminal logu (Applications/Utilities), un tur iekopē šo komandu:

/System/Library/Frameworks/ApplicationServices.framework/\
Frameworks/LaunchServices.framework/Support/lsregister \
-kill -r -domain local -domain system -domain user

Nospied Enter pogu un ļauj, lai dators veic visu nepieciešamo (parasti tas ilgst aptuveni minūti). Kad Terminal logā atkal parādīsies Tavs login vārds ar $ zīmi galā, ieraksti “exit” (bez pēdiņām, protams!), nospied Enter un vari vērt Terminal logu ciet — viss ir salabots!
Pēc maniem novērojumiem šādas programmu dublēšanās parādās pēc sistēmas diska klonēšanas uz citu disku vai pēc citu ārējo “bootable” disku pieslēgšanas, kuros ir “Application” folderis.

Gausi atverās Open/Save dialoglogi

Problēmas: ļoti gausi atverās konteksta izvēlnes Finder logos vai arī ilgi jāgaida uz Open vai Save dialoglapas atvēršanos.
Risinājums: Paātrinām konteksta izvēlnes un Open/Save dialogu atvēršanos.

Pēc atmošanās dators nepieslēdzas Wi-Fi tīklam

Problēma: (attiecas tikai uz OS X 10.4.1!) dators, atmodies pēc “miedziņa”, negrib automātiski pieslēgties bezvadu tīklam. Ir liela iespējamība, ka vaina meklējama sistēmas kļūdā, kas saistīta ar klaviatūras ievades valodu, kas nav angļu valoda. Paskaidrošu. Kā rakstīja kāds Mac fans maillistē, ja vienīgā ievades valoda ir “Latvian”, tad pēc “pamošanās” dators automātiski neatjauno bezvadu tīkla pieslēgumu.
Risinājums: Pirmkārt, uzliec sistēmas jauninājumu un viss būs atrisināts! (Sistēmas versijā 10.4.2 šī kļūda ir izlabota.) Ja kaut kādu iemeslu dēļ tas nav iespējams, tad atver System Preferences > International > Input Menu sadaļu un pievieno ievades valodu sarakstam “U.S.” vai “U.S. Extended”, turpat blakus Language sadaļā “English” uzvelc saraksta augšpusē kā pirmo un viss būs labi!

Ja neiet Software Update

Problēma: Software Update katru reizi nokarās, neaizejot līdz galam…. Izrādās, ka tikai .plist faila izdzēšana ir par maz.
Risinājums: Izdzēs /Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate.plist
Pārslēdz tīklu uz citu interfeisu — piemēram, ja lietoji AirPort, atslēdz to un pieslēdzies ar tīkla vadu.
Palaid Software Update. Ja viss aizgāja un laimīgi beidzās, aizver to un tagad atkal vari pieslēgties tīklam iepriekšējā veidā. Dīvaini, bet man tas tiešām palīdzēja… Vai vainīgs bija MS Office 2004 SP1.1 apdeits, pēc kura Softwar Update vairs negāja, nezinu… Bet vismaz tagad viss atkal strādā!

9 Atsauces uz Mac OS X Tiger problēmas

 1. .M. saka:

  “Ja neiet Software Update” – Sistēmas jaunākā versijā 10.4.3 šī kļūda ir izlabota.

 2. eauto saka:

  Man ir LENOVO 3000 N100 un ir doma uzinstaleet Mac os !
  Jautaajums: Kur vinju nokachaat un vai ir veerts mainiit no windows uz macos?

 3. Guntis saka:

  Ne uz viena PC *NEVAR* uzinstalēt Mac OS X. Priekš Mac OS X vajag Mac dzelžus. Un katrs Mac tiek pārdots jau ar uzinstalētu Mac OS X (OS jau ir iekļauta cenā, plus vēl kaudze labu programmiņu.)

 4. Varix saka:

  Uz Mac OS 10.4.8 problēmas Adobe CS2 Illustratoram 🙁 vai tiešām tikai CS3 atrisinās šo problēmu?…atgriezos uz Mac OS 10.4.7 tad aizgāja…kursh no spraudņiem tur gļuko?

 5. Guntis saka:

  Kas tad konkrēti negāja Illustratoram? Kurš spraudnis gļuko – to noskaidro ar zinātnisko spraudņu pārcelšanas metodi. Spraudņus vienu pēc otra pārceļ uz citu vietu ārpus Plugins foldera (piem., uz Desktop) un programmu pārstartē. Kad problēma izzūd, ir skaidrs, kurš spraudnis ir vainīgais…
  Un ja kas – pastāv taču kaut kāda iespēja pasūdzēties par problēmu gan Apple, gan Adobe…

 6. farsight saka:

  Cienījamais Gunti!
  Uz PC var uzinstalēt Mac OS X. Vajg’ tikai gribēt. Apmeklē šo resursu: http://wiki.osx86project.org un pārliecinies, ka tas ir iespējams.
  Es pats lietoju OS X uz sava Acer Aspire ar AMD procesoru.

 7. Guntis saka:

  Ja Tu pārkāp licences noteikumus, kas aizliedz jebkādu “reverse-engineering” un lieto uzlauztu programmu, tādējādi laužot licences līgumu, tad jā, fiziski to var izdarīt. Bet likuma priekšā Tu esi noziedznieks, tāds pats, kā tas, kurš uzlicis uz sava datora nelegālu Windows versiju. Starpība tikai tā, ka šeit vēl papildus programmas zagšanai ir vēl viena nozieguma sastāvdaļa – programmas aizsardzības uzlaušana. Ja nemaldos, kādu laiku atpakaļ osx86project projektam jau bija problēmas ar Apple Legal. Nevēlos, ka tādas sanāktu kādam labticīgam PC lietotājam šeit Latvijā. Vienīgais legālais ceļš, kā uzlit uz datora OS X ir iegādāties Macintosh “dzelzi”, kas jau no izgatavotājrūpnīcas nāk komplektēts ar Mac OS X. Cita ceļa nav. Un dažkārt Mac “dzelži” maksā pat lētāk, nekā atbilstoši PC “dzelži”. Pirms nedēļas Elkorā redzēju MacBook (Ls 870) atbilstošu PC par Ls 1300. Tā ka pērkot PC, ir vērts padomāt, ko labāk ņemt. Jo uz Mac var uzlikt legāli pirktu Windows jebkurā laikā (ja vien ievajadzēsies).

 8. farsight saka:

  MacBook’i par apm. 870Ls ir ļoti vāji komplektēti: Intel GMA950 un 60 gb hdd … Un ja Jums tā tīk, jā es esmu noziedzinieks. Man prieks, ka Jums dzīve ir izdevusies un varat atļauties pirkt legālo “softu”. 😉
  Lieta ir tāda, ka noziedzinieku kā es ir ļoti daudz, bet kas/kurš mūs var sodīt?

 9. Guntis saka:

  Nav runa par MacBook visvājāko modeli, bet par vidējo, kas maksā Ls 877, kam ir 120 GB cietais disks, 1 GB RAM, divslāņu DVD rakstītājs un Bluetooth 2.0. Aptuveni analoģisks PC Elkorā maksā ap Ls 1300. Un ja salīdzināsim komplektā esošo softu, tad “ļoti vāji komplektētais” MacBook satrieks pīsli lupatās. Pirms mēneša pats piedzīvoju, kā viens draugs, kas bija nopircis HP laptopu, tā aŗi nespēja uztaisīt neko sakarīgu ar līdzi iedoto video un DVD softu. Nācās izmantot manu Mac. Cilvēkam acis iepletās, kad ieraudzīja, cik elementāri tās pašas lietas darās ar iLife softu. Tagad viņš ir man nākamais (laikam jau kāds 17-tais vai 18-tais) kandidāts uz Macintosh datoru.
  Un vēl – salīdzinājumam, aptuveni pirms gada *precīzi* tāds pats dzelzis kā MacBook, tikai ar uzrakstu SONY Vaio, maksāja Ls 1600. MacBook tolaik maksāja Ls 950… Tas pats procesors, tikpat RAM, tas pats 13″ ekrāns, tikpat liels HDD, un tāds pat DVD-RW, abiem Bluetooth. Macam Mac OS X Tiger, Sony – Windows XP.
  Kāpēc daudzi sūdzas, ka nevar atļauties nopirkt legālu programmatūru? Datorus (“dzelžus”) var nopirkt, un brīžiem pat no visaugstākā plaukta, bet kolīdz sākas runa par programmatūru, tā uzreiz ir nabagi… PC vietā varēji paņemt Mac un būtu Tev Mac OS X godīgā ceļā iegādāta. Vai arī pagaidi un pērkot nākamo kompi, izvēlies Mac. Attiecībā par programmatūru, es iesāku pirkt katru mēnesi par kādiem $30-60, un 3.5 gadu laikā man ir ļoti daudz kas noderīgs sapirkts. Kad visas lētās programmiņas bija sapirktas, sāku pa pārmēnešiem pirkt dārgākās, kas maksā ap $100. Atceries — dārgi Tu maksā tikai pirmo reizi, pēc tam jau seko “apgreidi”, kas vairumā gadījumu ir vismaz uz pusi lētāki. Dažām programmām tie vispār ir par brīvu. Tā ka nav nekas briesmīgs — 99% gadījumu vajag tikai vēlēties būt godīgam un neiztērēt naudu citu “dzelžu” iegādei, bet šos līdzekļus ieguldīt legālā programmatūrā. Atlīdzini programmu izstrādātājiem par viņu darbu un laiku, un nezāģē to zaru, uz kura pats vēlies sēdēt un priecāties. 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.