Mac OS X pielāgošana

Noklusētā ekrāna kopēšanas formāta maiņa

Ekrāna kopēšana nav slikta lieta, bet PNG nav mans mīļākais formāts… Es labāk lietotu JPG. Ja arī tu gribi nomainīt noklusēto ekrāna kopēšanas formātu no PNG uz JPG, PDF vai TIFF, tad atver terminālu un tur ieraksti (vai copy/paste no šejienes):
defaults write com.apple.screencapture type default_type
kur default_type vietā ieraksti attiecīgi jpg, pdf vai tiff, un tad spied Enter.
Tagad būtu jāpārstartē dators, bet ja slinkums to darīt, tad iekopē Terminālā
killall SystemUIServer un atkal spied Enter.
Tā, tagad bez pārstartēšanas noklusētais formāts būs nomainīts!

Interneta lapu tulkošana uz angļu valodu

Ja tevi interesējošā lapa ir franču, spāņu, vācu vai japāņu valodā, iesaku izveidot grāmatzīmi Safari (faktiski jebkurā) pārlūkprogrammā, kurai URL vietā iekopē šo te kodu:
javascript:void(location.href='http://translate.google.com/translate?u='+location.href)
Saglabā šo grāmatzīmi “Bookmark Bar” joslā, lai ir vienmēr pa rokai. Tagad, atverot jebkuru lapu kādā no Google atbalstītajām mašīntulkošanas valodām, atliks tikai nospiest šo linku un lapa parādīsies (vairāk vai mazāk saprotamā) angļu valodā. Jauki, vai ne?

Noklusētie meklēšanas lauki Command-F saīsnei

Parasti nospiežot Command-F Finder logā, atveras meklēšanas logs ar “Kind: Any, Last Opened: Any Date” laukiem. Man pietrūkst “Name: Contains …” lauka. Protams, to vienmēr var pievienot ar “+” podziņu, bet būtu labi, ja tas tur jau būtu, vai ne? Ja arī Tevi interesē šī nelielā modifikācija, iesaku izlasīt pamācību šeit un tad izmantot šo te manis modificēto default_smart.plist saturu, kur es atstāju 2 esošos laukus, pirms tiem pievienojot “Name: Contains …”.
Vispirms, Finder’ā atver /System: Library: CoreServices: Finder, Ctrl+click uz tā, izvēlies “Show Package Contents” un ej tālāk Contents: Resources: default_smart.plist.
IZVEIDO REZERVES KOPIJU ŠIM FAILAM! Saglabā to drošā vietā, jo ja Tu kļūdīsies, labojot kodu, vismaz nebūs jāpārinstalē operacionālā sistēma — varēsi iekopēt oriģinālo failu atpakaļ savā vietā un pārstartēt Finder programmu. Izveidoji rezerves kopiju oriģinālam? Tiešām to izdarīji? Ir kopija? Tad varam turpināt.
Atver oriģinālo failu ar PlistEdit Pro vai TextWrangler (tikai nekādā gadījumā ar TextEdit!) un pārliecinies, ka fails atvērts Unicode kodējumā. Finder’ā vēlreiz Ctrl+Click uz šī faila, izvēlies “Get info” un nomaini piekļuves tiesības no “system” uz savu vārdu. Šo logu vēl neaizver, lai paliek atvērts. Tad PlistEdit Pro vai TextWrangler programmā atvērtajā failā ir jānomaina tur esošais kods ar šo kodu. Saglabā failu.
Nomaini “Get info” logā piekļuves tiesības atpakaļ uz sākotnējām un aizver šo logu. Tagad spied Option+Comman+Escape, iezīmē Finder un nospied “Relaunch” pogu. Finder programma tiks pārstartēta, un nospiežot Command+F, ja viss būs OK, atvērsies Finder meklēšanas logs ar vēl vienu papildus lauku “Name: Contains …”.

Finder spraudņi

Un te varat nopumpēt dažus “spraudņus” (plug-ins) priekš Tīģera Finder failu pārlūkprogrammas:

  • Spotlight Comment — pievieno Spotlight atslēgvārdus iezīmētajiem failiem.
  • Create Disk Image… — Izveido Disk Image failu no iezīmētā foldera.
  • E-mail selected item(s) — nosūta iezīmētos failus kā e-pasta pielikumu.

Atzipojiet arhīvu un visus 3 failus iekopējiet ~User/Library/Workflows/Applications/Finder folderī (kur ~User ir Jūsu login vārds). Pārstartējiet Mac vai izlogojieties un ielogojieties par jaunu un šie spraudņi parādīsies kā jaunas komandas Finder’a konteksta (Ctrl+click vai labās peles pogas) izvēlnes Automator sadaļā.
Finder-Plugins-1.zip

Un noslēgumā…

Daži noderīgi Macworld padomi, kā paaugstināt savas darba spējas ar Mac datoru…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.