Sibelius aiziet … uz atgriešanos?

Šķiet, ir noslēgusies nošu rakstīšanas programmu flagmaņa Sibelius cīņa pēc elpas. 2006. gada augustā ASV komānija Avid nopirka šo programmu ar visiem tās izstrādātājiem Londonā par 23 miljoniem dolāru skaidrā naudā, cerot uz ātru peļņu, un bizness izrādījās tik labs, ka … programmas izstrāde bija jāpārtrauc. Programma firmai nes 18 miljonus dolāru peļņas gadā, bet tā nespēj nodrošināt Avid finansu problēmu atrisinājumu.
Sibelius lietotāji pat izveidoja Sibelius glābšanas mājas lapu, mudinot Avid pārdot Sibelius atpakaļ tās sākotnējiem īpašniekiem, bet nesekmīgi. Tika izteikti minējumi, ka Sibelius varētu turpināt strādāt ofšorā, Ukrainā. Šā gada septembra beigās Avid atlaida visu Sibelius programmētāju komandu, ar to faktiski pieliekot punktu šīs izcilās programmas turpmākā attīstībā. Avid mājas lapā vēl aizvien iespējams nopirkt Sibelius programmas jaunāko versiju, bet diemžēl nav nekādas informācijas par to, ka programmas izstrāde ir pārtraukta, tādējādi zināmā mērā maldinot potenciālos pircējus, kas paļaujas uz iegādātā programmnodrošinājuma turpmāku izstrādi un attīstību. Dažiem Sibelius lietotājiem šķiet, ka Avid biznesa modelis ir ļoti vienkāršs — nopirkt labu programmu, uztaisīt jaunu versiju, atlaist programmētājus un tad tirgot programmu, kamēr pērk. Tad meklēt nākamo programmu, ar kuru rīkoties līdzīgi. Tomēr tā nav, visam pamatā ir Avid finanšu problēmas. No firmas vadītāju pienākumiem atteicās vairākas augsti stāvošas amatpersonas, ieskaitot Avid viceprezidentu, finanšu direktoru un tehnoloģiju direktoru. Vadītāji pārdeva sev piederošās firmas akcijas. Un tad pie viena tika pielikts punkts Sibelius turpmākai izstrādei.

Tomēr šim tumšajam mākonim ir kāda maza zelta maliņa — Steinberg firmas mājas lapā septembrī parādījās ļoti lakoniska informācija, ka Steinberg ir atvērusi jaunu nošu rakstīšanas programmatūras izstrādes un attīstības centru Londonā, kas sāks strādāt novembra vidū. Interesanta sakritība, vai ne? Cerēsim, ka Sibelius komanda atradīs jaunas mājas, lai arī varbūt zem cita nosaukuma, un turpinās nošu rakstīšanas programmatūras izstrādi. Lai izdodās!

Kategorijas: Jaunumi, Mac programmas, Multimēdija, Recenzijas / Raksti, Saites. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.