Ne visi lādētāji ir vienādi

Auto lādētāju tālrunim iegādājos pasen, pirms gadiem trim. Nopirku Hama “Piccolino” USB auto lādētāju. Man viņš iepatikās mazā izmēra dēļ. Var ielikt mašīnas “piepīpētājā” un aizmirst par to, nekad nav jāņem laukā. Var pat aizvērt “piepīpētāja” vāciņu ar visu lādētāju iekšā. Tiesa, manam BMW viņš īsti nederēja, nācās lūgt virpotāja palīdzību, lai pagarinātu centrālo kontaktstieni par pāris milimetriem garāku.
HAMA Piccolino
Pirms gada iegādājos jaunu tālruni. Ievēroju, ka braucot ar ieslēgtu Waze navigācijas programmu, tālruņa baterijas uzlādes līmenis gandrīz nemainās. Pusotras stundas laikā baterija uzlādējas par aptuveni 5%. Sapratu, ka GPS tērē tik daudz strāvas, ka visa lādētāja jauda aiziet, lai uzturētu tālruņa GPS čipam nepieciešamo enerģiju.
Nesen bija saruna ar kolēģi par jaunu tālruņa lādēšanas vadu un cita starpā pažēlojos par lēno tālruņa uzlādi, lietojot Waze. Viņš ieteica iegādāties jaudīgāku lādētāju. Hmmm, līdz šim tas nebija ienācis prātā. Esošajam lādētājam bija 1000 mA strāvas atdeve. Pasūtīju Hama “Dual Piccolino” USB auto lādētāju. Salīdzinot ar iepriekšējo lādētāju, šim ir trīs priekšrocības: pirmkārt, jaunajam lādētājam nav nepieciešama pārbūve saderībai ar BMW kontaktligzdu. Iespraud un viss strādā. Otrkārt, tam ir divas USB ligzdas, kas ļauj uzlādēt vienlaicīgi divus tālruņus brauciena laikā. Treškārt, šim lādētājam ir 2000 mA strāvas atdeve, kas, izrādās, spēj ne tikai nodrošināt tālruni ar nepieciešamo enerģiju GPS navigācijai, bet arī uzlādēt bateriju. (Protams, ja uzlādei pieslēgts tikai viens tālrunis.) Braucot ar ieslēgtu Waze programmu, 10 minūtēs baterija uzlādējās par 10%. Ne visi lādētāji ir vienādi.
HAMA Dual Piccolino
Šai sakarā vēlos izteikt pateicību gan Euronics firmai par piedāvāto preci un ātro apkalpošanu, gan Post24 par ātro piegādi uz pakomātu. Jau nākamās dienas pusdienlaikā prece bija pakomātā!
Ja reiz sanācis rakstīt par lādētājiem, tad vēlreiz atgādināšu par lēto lādētāju bīstamību, sevišķi, ja runa ir par 220V USB lādētājiem priekš iPhone. Kādai sievietei Ķīnā tas beidzās letāli. Viņa lādēja tālruni un lādēšanas laikā kāds piezvanīja. Neatvienojusi lādēšanas vadu, viņa paņēma tālruni rokā un dabūja nāvējošu elektrošoku. Cik var noprast, tad tālrunis bija bez apvalka un tika lādēts ar neoriģinālo (lēto) USB lādētāju. Dažas nedēļas pirms šī notikuma ziņās bija informācija par kādu vīrieti, kas līdzīgā veidā dabūja elektrošoku un vēl aizvien atrodas komā. Šie notikumi mudināja Apple uzsākt lēto lādētāju apmaiņas programmu, kas ilgs divus mēnešus. Par nelielu piemaksu iespējams trešās firmas ražoto USB lādētāju apmainīt pret oriģinālo Apple ražoto. Programma ir spēkā arī Latvijā. Ja kādam tas interesē, griežaties pie oficiālajiem Apple dīleriem. Dzīvība ir vairāk vērta, nekā tie daži lati, ko ietaupa, pērkot lētos trešo firmu lādētājus. Ne visi lādētāji ir vienādi.

Kategorijas: Drošība, iPhone, Kā var… ?, Perifērija, Recenzijas / Raksti, Uncategorized. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.