Minimālistisks HD audio atskaņotājs VOX

Daudziem droši vien jaukās atmiņās ir palicis Winamp atskaņotājs no tiem laikiem, kad lietojām Windows PC. Nesen lasījām par šīs programmas izstrādātāju maiņu un programmas izstrādes pārtraukšanu, novēlējām tai mierpilnu dusu mirušo programmu mākonī (tiesa, jaunie īpašnieki sola pilnīgi citu programmu Winamp vietā) un … dzīvojām tālāk.
Bet pa šo laiku, jau vairākus gadus, kāds klusu un neatlaidīgi ir strādājis pie kaut kā līdzīga Mac videi un beidzot programmas izskats un funkcionalitāte ir sasniegusi tādu līmeni, ka to var reklamēt un no sirds ieteikt pamēģināt. Iepazīstieties — augstas izšķirtspējas Mac audio atskaņotājs VOX! Pieejams no Mac App Store par baltu velti.
VOX 2.0VOX 2.0
VOX var atskaņot populārākos audio formātus, kā piemēram MP3, AAC, ALAC, WAV, kā arī tos, kurus iTunes “neredz”, kā piemēram, FLAC, CUE, APE, OGG. Vēl patīkamāk ir tas, ka atskaņotājs atbalsta augstas izšķirtspējas audio failus (192kHz/24-bit spēlē bez problēmām).
Atskaņotājs māk lietot gan m3u pleilistes (atceraties Winamp laikus?), gan iTunes bibliotēku. VOX pleilistei var pievienot failus, vienkārši tos uzvelkot-un-nometot uz atskaņotāja loga. (Nometot audio failu uz VOX ikonas Dokā, tas tiek atskaņots uzreiz). Pirmā mirklī varbūt var mulsināt grafiskā interfeisa risinājums, bet pie tā ātri pierod un tad viss ir vienkārši. Ļoti parocīgas ir atskaņotāja kontroles pogas izvēlnes joslā blakus pulkstenim. Kam tas interesē — ir arī ekvalaizers. Programma izceļas (neizceļas?) ar neuzkrītošu interfeisu, kas pludeni maina izskatu atkarībā no tā, vai atskaņotājs spēlē vai nē un vai kursors ir uz atskaņotāja loga vai nav. Tā kā programmas 2. versija ir nule kā iznākusi, tad šur un tur vēl manāmas kādas raupjākas šķautnes, kas, cerams, ar laiku tiks nolīdzinātas. Kopumā laba alternatīva iTunes milzim.
Kā alternatīvu VOX atskaņotājam var minēt Ecoute (arī brīvprogramma). Šai programmai ir arī iOS versija, kas, manuprāt, tomēr nepārspēj Apple piedātātā atskaņotāja funkcionalitāti. Bet ir cilvēki, kas vienmēr domā citādāk…

Kategorijas: Audio, Jaunumi, Mac OS X, Mac programmas, Multimēdija, Recenzijas / Raksti, Saites. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.