Bezvadu Qi lādētāji priekš iPhone

Pirms pusotra gada iegādājos iPhone 8 Plus. Tā kā oriģinālie Apple Lightning kabeļi nav pārāk lēti (€25) un nolietojas gada laikā, bet ar lētajiem ķīniešu Lightning kabeļu pakaļdarinājumiem ir risks nodedzināt iPhone uzlādes kontrolieri (kā rezultātā remonts var izmaksāt ar trim cipariem rakstāmu summu), nolēmu izmantot iespēju lādēt telefonu ar bezvadu lādētāju. Aprēķins pavisam vienkāršs — bezvadu Qi (izrunājas nezin kāpēc Či) lādētājs un USB barošanas bloks un USB kabelis kopā maksā tikai nedaudz vairāk par vienu Apple Lightning kabeli. Kabeli katru dienu spraužot telefonā, tas nolietojas gada–pusotra gada laikā. Bet bezvadu uzlādes gadījumā nekas nekur nav jāsprauž. Uzliec uz lādētāja un viss. Bet ja nu gadījumā kādreiz jāmaina USB-C kabelis, tas maksā tikai €2–3.

iPhone 8, 8 Plus un iPhone X ir pirmā Apple tālruņu paaudze, kas atbalsta bezvadu uzlādi. Tiesa, uzlādes jauda Apple telefoniem ir savdabīga — 7.5W. Līdz šim visi Qi bezvadu lādētāji atbalstīja vai nu 5W, vai 10W uzlādi. Es biju iedomājies, ka ja lādētājs spēj nodrošināt 10W, tad telefons “paņem” sev vajadzīgos 7.5W enerģijas, bet pārējais “aiziet vējā”. Izrādās, ka tā nav. Ja bezvadu lādētājs nespēj atbalstīt iPhone pieprasītos 7.5W, tas “atkrīt” uz 5W uzlādi. Respektīvi, viss notiek tikpat ātri (pareizāk sakot, lēnu), kā ar oriģinālo lādētāju, kas nāk komplektā ar telefonu. Paraugoties uz 7.5W bezvadu lādētāju cenām Latvijā, entuziasms noplaka. Nolēmu paeksperimentēt ar ķīniešu piedāvājumiem.

Pirmais pasūtījums no AliExpress bija ESR (Electronic Silk Road) firmas lādētājs ECW1 par €14. Ierīce piesaistīja ar savu plānumu — tikai 5.5 mm — pat pieslēguma USB kabelis bija plakans! Pasūtījums pienāca pēc trim nedēļām. Lietošanā izrādījās diezgan viduvējs. Telefons uz viņa jūtami sila un drīzi vien sapratu, ka visa runa reklāmā par iPhone 8 atbalstu ir tīrais reklāmas triks. Jā, lādēt jau var, tikai ar 5W jaudu. Otrs mīnuss — kabelis nav atdalāms no lādētāja. Tas ir sīkums, ja USB barošanas bloks ir kaut kur blakus, bet ja līdz tam ir vairāk par 1.2 m? Jāizmanto USB pagarinātājvads, kas speciāli jāpasūta. Un savienojuma vieta ir, teiksim tā, ne pārāk plakana. Arī ceļojuma somā plakanu kabeli ir grūtāk ielikt — vienmēr rūpīgi jāsatin un jāuzmanās, lai to netīšām sāniski neatplēstu no lādētāja.

Uzlādes ātrums: pie iPhone 8 Plus baterijas 20% uzlādes 10 minūtēs papildus uzlādē tikai līdz 7% (ar Mcdodo un ar Aukey Quick Charge 3.0 lādētāju, abi caur USB-A ligzdu — par tiem info būs raksta beigās). Tas noveda pie labāka lādētāja meklējumiem.

ESR ECW1 Qi bezvadu lādētājs

Atradu, kā man šķita, ļoti ērtu “bezvārda” lādētāju — telefons tajā stāv ieslīpi, līdz ar to ekrānu var labi redzēt arī lādēšanas laikā, un telefons lādētājā var būt novietots gan vertikāli, gan horizontāli. Var skatīties kaut vai filmas, kamēr telefons lādējas. Aprakstā minēts arī 7.5W uzlādes atbalsts. Cena tikai €9.67, sūtīšana par brīvu. Pasūtīju. Pēc pāris nedēļām kārotā manta pienāca. Šim lādētājam bija micro-USB pieslēgums, līdz ar to varēju tam pieslēgt garāku vai īsāku USB kabeli, atkarībā no lādētāja atrašanās vietas uz galda. Diemžēl no solītajiem 7.5W nebija nekā. Lādēja tikai ar 5W jaudu. Uzrakstīju ne pārāk glaimojošu atsauksmi par produktu, uz ko pārdevējs steidzās norādīt, ka lādētājam vajag vēl atbilstošu QuickCharge 3.0 USB barošanas bloku. Man tāds bija, bet tas diemžēl neko nemainīja. Sadalīju šo lādētāju pa reizinātājiem un izmetu. Meklējumi turpinājās.

“Bezvārda” Qi bezvadu lādētājs

Nākamo pasūtīju magnētisku Qi lādētāju priekš automašīnas. Ideja brīnišķīga — iekāp mašīnā, pieliec telefonu pie lādētāja, tas magnētiski “pielīp” pie tā un sāk lādēties. Beidzot braukt, vienkārši paņem telefonu un kāp laukā no auto, atkrīt visa piņķerēšanās ar vadiem. Lādētājs maksāja €12.85. Pasūtīju. Pēc dažām nedēļām prece bija klāt. Skaists, kompakts iepakojums. Melna kārbiņa ar sudrabotiem uzrakstiem angliski un ķīniešu hieroglifiem. Lādētājs vēl ievīstīts puscaurspīdīgā tīkliņveida maisiņā. Eleganti! Ievietoju speciālu plānu metālisku plāksnīti aiz telefona silikona “kažociņa”, lai telefons “pieliptu” pie lādētāja stūros izvietotajiem magnētiem, pieslēdzu lādētāju USB barošanas blokam un uzņēmu laiku 10 minūtes. Pēc 10 minūtēm pārbaudīju, par cik % telefons ir uzlādējies. Liels bija mans pārsteigums, ka ne par cik! Vispār ne par vienu procentu! Un tas pie izslēgta telefona ekrāna. Iepakoju atpakaļ skaistajā kārbiņā un meklēju nākamo variantu.

Daudzsološs Qi bezvadu lādētājs automašīnai. Diemžēl manu telefonu nelādēja…

Meklējumi apstājās pie ZMI LevPower X 7.5W bezvadu lādētāja. Atbalsta 5W, 7.5W un 10W uzlādi, ar USB-C pieslēgumu (komplektā līdzi nāk arī USB-A uz USB-C kabelis), cena €14.23. Pasūtīju. Šis izrādījās perfekts iPhone lādētājs — ļoti plāns ar melna stikla virsmu, uzliekot telefonu, iedegas tikai viens balts LED punktiņš (netraucē naktī), telefons lādējoties tikai viegli uzsilst.

Uzlādes ātrums: pie iPhone 8 Plus baterijas 20% uzlādes 10 minūtēs papildus uzlādē no 5% (ar Mcdodo lādētāju caur USB-A ligzdu) līdz 8–9% (ar Mcdodo vai Baseus lādētāju caur USB-C PD ligzdu), līdz 10% (ar Aukey Quick Charge 3.0 lādētāju caur USB-A ligzdu). Visiem iPhone lietotājiem varu ieteikt šo lādētāju!

ZMI Qi bezvadu lādētājs. Perfekts iPhone lādētājs par mērenu cenu!

Apmierināts ar ZMI bezvadu lādētāju sniegumu, nolēmu izmēģināt vēl kādas citas firmas lādētāju, kas būtu ar vēl lielāku jaudu. Tā teikt, ar skatu nākotnē, kad Apple telefonus varēs lādēt vēl ātrāk. Izvēle krita uz SIKAI firmas lādētāju, kas atbalsta 5W, 7.5W, 10W un 15W bezvadu uzlādi. Lādētāja virsma ir no rūdīta stikla iPhone astropelēkā krāsā (izskatās eleganti kopā ar tumšpelēko iPhone!). Var izvēlēties vai nu apaļas, vai kvadrātveida formas lādētāju. Nolēmu pasūtīt pēdējo variantu — uz šāda lādētāja telefonam ir nedaudz lielāks atbalsta laukums un spiežot «Home» pogu, telefons nesvārstās.

Diemžēl šis pirkums neattaisnoja cerības — mans telefons lādējās tikai ar 5–6W jaudu. Noliku lādē uz laiku, kad iPhone atbalstīs vismaz 10W uzlādi. Vai varbūt 15W. Pēc gadiem trim vai pieciem?

SIKAI lādētājs. Perfekts dizains. Ne tik perfekta iPhone uzlāde. Uzlādes ātrums: pie iPhone 8 Plus baterijas 20% uzlādes 10 minūtēs papildus uzlādē 6% (ar Aukey Quick Charge 3.0 USB-A lādētāju).

Lai Qi bezvadu lādētājs varētu darboties ar pilnu jaudu (tas ir, vairāk par 5W), tam vēl ir nepieciešams Quick Charge 3.0 vai Quick Charge 4.0 uzlādi atbalstošs USB lādētājs, ko iesprauž strāvas rozetē. Varu ieteikt sekojošos lādētājus:

Ja vēlaties izmantot lādētāju USB-C portus, variet iegādāties kādu no Baseus USB-C kabeļiem.

Baseus USB-C uz USB-C Quick Charge 4.0 kabelis. Lēts un labs.

P.S. Ja tomēr vēlaties pirkt neoriģinālos Lightning kabeļus, tad der zināt, ka šie kabeļi nav tikai “drātis” ar izolāciju apkārt, kā tas ārēji izskatās. Tiem telefona galā esošajā paplašinājumā ir mikročips, kas sadarbībā ar uzlādes kontrolieri telefonā regulē telefona uzlādes procesu. Lētajos vados tiek izmantoti ķīniešu pakaļdarināti čipi, kas bieži vien karst un reizēm pat nodeg, kā rezultātā kabelis neko vairs nekontrolē un padod maksimālo jaudu telefonā, līdz ar to sadeg telefona uzlādes kontrolieris, par ko rakstīju raksta ievadā. Pie šādas nekontrolētas uzlādes pastāv liela iespēja, ka tiks sabojāta arī telefona baterija. Rezultātā būs ļoti dārgs remonts.

Tāpēc iegādājieties tikai tos Lightning kabeļus, kas ir ar MFI (Made For iPhone/iPad/iPod) sertifikātu! Šiem kabeļiem uzlādes kontrolieri un arī pašu Lightning uzgali ražo Apple, ražotāji viņiem maksā $4.00 par katru kabeli. Līdz ar to neviens kabelis, kas lētāks par aptuveni €5 nevar būt ar MFI sertifikātu. MFI sertificētie Lightning uz USB-A kabeļi parasti maksā ap €8-12, Lightning uz USB-C kabeļi ap €12-16.

P.S.S. Varu ieteikt neizmest naudu par dārgiem Apple silikona apvalkiem jeb “kažociņiem”, kas maksā ap €40–45 (atkarībā no telefona modeļa). Ļoti labas kvalitātes silikona “kažociņus” var iegādāties no ķīniešiem par €1,50–4,00. Ar visu ābolīti aizmugurē. Pie tam ābolītis nav uzkrāsots, bet izgriezts no citas krāsas silikona un ielīmēts! Iekšpuse identiska oriģinālajiem apvalkiem — samtaina. Salīdzināju ar Apple oriģinālo silikona apvalku — man aizdomas, ka abi nāk no viena un tā paša konveijera. Kvalitāte identiska, iepakojums arī identisks, ar visiem Apple uzrakstiem uz iepakojuma. Linku nav jēgas likt, jo veikali, kas šos apvalkus tirgo, nemitīgi mainās. Vienkārši ierakstiet AliExpress lapas meklēšanas laukā “Have logo Apple iPhone silicone case” un atradīsiet. Lai izdodas!

Kategorijas: Jaunumi, Kā var… ?, Perifērija, Recenzijas / Raksti. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

2 Atsauces uz Bezvadu Qi lādētāji priekš iPhone

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.