Ir tāda programma! (ja sākas "prāta vētra")

Reizēm sanāksmēs raisās spraigas diskusijas un ir dažādas idejas par to, kā kaut ko darīt vai nedarīt. Viens saka šo, otrs to. Kā to visu neaizmirst un kā apkopot idejas? Vai arī — gribat apsvērt visus “par” un “pret” un kas kurā gadījumā paredzams vai iespējams. Šādās un līdzīgās situācijās lieti noderēs “domu kartēšanas” (mind mapping) programmas. (Izklāstu par domu kartēšanu lasiet šeit un dažus piemērus variet apskatīt šeit.)
Viena no plašā piedāvājumu klāsta ir NovaMind Free. Kā jau tās nosaukums liecina, tā ir par baltu velti. Protams, ir arī trīs maksas versijas, katra ar savu iespēju klāstu, bet vienkāršai domu un ideju vizualizācijai pilnībā pietiks ar brīvo versiju. Brīvprogrammas galvenais ierobežojums ir tas, ka vienā dokumentā var būt tikai viena domu karte (tas attiecas arī uz Express versiju) un ir ierobežots ideju savienojuma līniju un bultu izskata skaits. Iespējams, ka iemanoties lietot šo programmu, ar laiku varēsiet “mainīties uz augšu”, bet iesākumā varat patrennēties ar brīvo versiju. Bet kāpēc tieši NovaMind? Pirmkārt, tai ir brīvā versija un tad vairākas maksas versijas, kuras jūs nopērkat un tad lietojat kaut vai vairākus gadus. (Atšķirībā no NovaMind, MindManager, kas ir otra labākā domu kartēšanas programma, nesen mainīja licencēšanas noteikumus un pārgāja uz īres modeli, par kuru katru gadu ir jāmaksā samērā liela maksa. Nesen tomēr atjaunoja iespēju nopirkt programmu, bet kur ir garantija, ka nākotnē atkal neatteiksies no tās?) Otrkārt, NovaMind atbalsta teju visas jaunākās Mac OS X tehnoloģijas. Automātiska dokumentu saglabāšana? Ir. Verijas? Ir. Quick Look? Ir. (Windows 8 atbalsts? Arī ir.) Top arī programmas iPad un Android versijas.
NovaMind Free 5
Vislabāk sanāksmēs šo pierakstu veikt, projicējot domu karti uz ekrānu, lai visi klātesošie to var redzēt. Līdz ar to katrs redz savu ideju vai domu un psiholoģiski jūtas piederīgs kopīgai lietai. Ar saišu līnijām varat savienot līdzīgas domas un idejas (šeit attēlā oranžā krāsā), pārgrupēt idejas, piešķirt katrai domai kādu krāsu, u.t.t. Reizēm pateicoties tieši šādai vizualizācijai ir iespēja saskatīt kādu risinājumu, kas bez vizualizācijas paliktu apslēpts.
Vairāk par šīs programmas iespējām varat lasīt NovaMind mājas lapā.
Kā alternatīvas var minēt iMindMap, MindJet MindManager, MindNote (Lite un Pro), MyThoughts for Mac, DiagramPainter, SimpleMind, u.c.
Viena lieta, kas šodien jāņem vērā pie programmu iegādes, ir — vai šai programmai ir Mac, Windows, iOS un Android versijas? Cik daudz jūs esat atkarīgi no tā, lai domu kartes varētu aplūkot vai rediģēt mobilajās ierīcēs? Protams, visvienkāršākais risinājums ir sanāksmes beigās visiem izsniegt domu kartes PDF versiju, bet to vairs nevarēs rediģēt tādā veidā, kā karti tās oriģinālajā formātā. Kā jau minēju, NovaMind strādā pie savas programmas iOS un Android versijām, kuras sola jau šogad. Mobilās versijas priekš iOS ir iMindMap, iThoughtsHD (saderīga ar MindManager un NovaMind), SimpleMind, MindNode. Ja vēlaties redzēt pilnu piedāvāto programmu klāstu, Mac un iTunes App Store veikala meklēšanas laukā ierakstiet Mind Mapping un droši spiediet Enter taustiņu!

Kategorijas: Grafika, iOS programmas, Kā var… ?, Mac programmas, Multimēdija, Padomi, Recenzijas / Raksti, Saites, Uncategorized. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.