OS X Mavericks instalēšana no USB zibatmiņas

Reizēm ir nepieciešamība nomainīt datora cieto disku un tad nākas pārinstalēt arī operacionālo sistēmu. Visvienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir ieskrūvēt datorā jaunu cieto disku, tad iespraust USB kontaktligzdā zibatmiņu ar OS X Mavericks, tad ieslēgt Mac, un turot nospiestu Alt (Option) pogu, kā datora ielādes disku norādīt USB zibatmiņu.
Pirmais solis šai ceļā ir — izveidot USB zibatmiņu, no kuras Mac var startēties. Jaunajā OS X Maverciks tas ir izdarāms ļoti vienkārši.

 1. Vispirms “novelkam” no App Store OS X Mavericks instalāciju, bet neko neinstalējam. Kad atveras instalācija, ar Command+Q aizveram to ciet. Pārliecināmies, ka Applications mapē ir “Install OS X Mavericks” programma.
 2. Iespraužam USB kontaktligzdā vismaz 8GB lielu zibatmiņu.
 3. Atveram Disk Utility programmu un kreisajā sānjoslā ieselektējam USB zibatmiņu. Labā pusē Partition sadaļā “Partition Layout” izvēlnē izvēlamies 1 Partition. “Partition information” sadaļā “Name” laukā ierakstām: Untitled. “Format” laukā izvēlamies “Mac OS Extended (Journaled)”. Apakšā zem “Partition Layout” spiežam uz “Options…” pogas un izvēlamies “GUID Partition Table”. Spiežam OK pogu. Tagad spiežam Apply pogu.
 4. Disk Utility programma izveido partīciju un noformatē zibatmiņu. Pārliecināmies, ka uz darbvirsmas vai Disk Utility programmā parādās USB disks ar nosaukumu Untitled. Ja ir cits nosaukums, tad pārdēvējam to par Untitled.
 5. Atveram Terminal programmu un tajā iekopējam sekojošu komandrindu (viss sekojošais ir viena komandrinda!):
   
 6. sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia –volume /Volumes/Installer –applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app –nointeraction

 7. Apstiprinām komandu, nospiežot Enter taustiņu un pēc atbilstoša pieprasījuma ievadām datora administratora paroli.
 • Sākas OS X Mavericks operētājsistēmas kopēšana uz USB zibatmiņu. Atkarībā no zibatmiņas ātruma, tas var aizņemt 15-50 minūtes.
   
 • terminal

 • Izdzēšam no Applications mapes “Install OS X Mavericks” programmu un iztukšojam papīrgrozu Dokā.

USB zibatmiņa gatava. Tagad varam mainīt datora cieto disku, pēc tam iespraužam zibatmiņu un ieslēdzot Mac, turam nospiestu Alt (Option) taustiņu, norādām kā ielādes disku USB zibatmiņu un iestartējamies no tās.
Kad Mac ielādējies no zibatmiņas, atveras logs ar vairākām programmām/opcijām. Vispirms atveram Disk Utility programmu un kreisajā sānjoslā ieselektējam jauno cieto disku. Labā pusē Partition sadaļā “Partition Layout” izvēlnē izvēlamies 1 Partition (nav jēgas dalīt disku sīkākās daļās). “Partition information” sadaļā “Name” laukā ierakstām: Macintosh HD. “Format” laukā izvēlamies “Mac OS Extended (Journaled)”. Apakšā zem “Partition Layout” spiežam uz “Options…” pogas un izvēlamies “GUID Partition Table”. Spiežam OK pogu. Tagad spiežam Apply pogu. Disk Utility programma izveido partīciju un noformatē cieto disku. Aizveram Disk Utility programmu un sākam OS X Mavericks instlēšanu. Lai izdodas!

Kategorijas: Kā var… ?, Mac OS X, Mac programmas, Mac-saistīts, Padomi, Perifērija, Recenzijas / Raksti, Uncategorized. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.