AirPods 2 austiņas

Skopais maksā divreiz…

Jau ilgāku laiku apsvēru iespēju iegādāties Apple AirPods bezvadu austiņas. Kāpēc konkrēti AirPods? Tāpēc, ka šīs austiņas nenoslēdz ārējos trokšņus, ejot pa ielu varu dzirdēt apkārt notiekošo. Internetā lasīju baumas, ka drīzumā iznāks AirPods 2. versija ar “Hey Siri” atbalstu, tāpēc nolēmu pagaidīt. Gaidīšana izrādījās daudz ilgāka, nekā biju cerējis. Beidzot jaunais modelis iznāca, bet izrādījās, ka tam ir divas versijas — ar bezvadu uzlādes kārbiņu (ap €230) un bez tās (ap €180). Ja jau tādu naudu jāmaksā, tad gribējās ar bezvadu uzlādi, kaut arī apzinos, ka reāli šī “fīča” ražotājam izmaksā labi ja €2–3.

Nejauši gadījās interenetā lasīt sajūsmas pilnus rakstus par jaunām ķīniešu brīnumaustiņām — i60 TWS. Maksā tikai €27, sūtīšana no Ķīnas par brīvu, ar bezvadu uzlādes kārbiņu. Interesanti, ka kārbiņa un austiņas — precīza Apple AirPods kopija, un, kas pats interesantākais — ķīniešiem esot izdevies nokopēt H1 čipu, līdz ar to atverot austiņu kārbiņu, iPhone ekrānā parādās oriģinālā Apple AirPods sapārošanas animācija. Skaņa arī esot teju vai kā oriģinālajām. Nolēmu noriskēt — kā nekā cena nav pārāk augsta. No pasūtīšanas brīža līdz saņemšanai pagāja 16 dienas. Prece tika sūtīta no Holandes.

Kad saņēmu pasūtījumu, pirmais, kas pārsteidza, bija kvalitatīvā preces iepakojuma kārbiņa. Varbūt ne gluži Apple līmenī, bet ļoti tuvu tam. Arī austiņu plastika kārbiņa ļoti kvalitatīvi izgatavota, vienīgi atvēršanai paredzētā iedobe nedaudz seklāka par oriģinālo, reizēm pagrūti atvērt. Atšķirībā no oriģinālās Apple AirPods 2 bezvadu uzlādes kārbiņas, kurai indikācijas diode ir kārbiņas priekšpusē, šim pakaļdarinājumam tā ir kārbiņas iekšpusē, starp austiņām — līdzīgi kā Apple AirPods pirmajam modelim. Atverot kārbiņu, pēc 4–5 sekundēm parādījās AirPods sapārošanas ekrāns ar atbilstošo animāciju. Nospiedu pogu un austiņas sapārotas. Perfekti!

Apple AirPods 2 un i60 TWS. Variet uzminēt, kura kārbiņa ir oriģināls?

Nākamais solis — austiņu vadības apgūšana. Lai izsauktu Siri asistentu, divreiz jāuzsit ar pirkstu pa kreiso austiņu. Lai uzsāktu spēlēt, divreiz jāuzsit pa labo austiņu. Iepriekšējā dziesma — trīsreiz jāuzsit pa kreiso austiņu, nākamā dziesma — trīsreiz pa labo austiņu. Diemžēl sensors nav pārāk jūtīgs, līdz ar to nācās uzsist pa austiņu nedaudz stiprāk, kā vēlētos. Nedaudz nekomfortabli. 

Iepakojuma aizmugurē varam noskaidrot, ka oriģināls ir augšpusē.

Nākamais solis — skaņas novērtēšana. Šeit mani gaidīja pirmā lielā vilšanās — basu tikpat kā nav, vidējie arī pašvaki, augšas — tāpat. Nu labi, mūzikai austiņas neder, bet priekš audio grāmatu un podkāstu klausīšanās būs labi. Nākamais solis — zvanu kvalitāte. Piezvanīju draugam un apvaicājos kā viņš mani dzird. Atbilde — “It kā tu runātu kaut kur zāles priekšā, bet es sēdētu zāles aizmugurē, balkonā, un klausītos caur kaut kādu švaku mikrofonu. Knapi var dzirdēt tevi tālumā runājam un tad vēl šņākoņa fonā.” Nodomāju — varbūt draugam ļoti augstas prasības pret sakaru kvalitāti, tāpēc samainījos ar dēlu telefoniem, lai varētu dzirdēt kā tas izklausās “no otra gala”. Dzirdētais mani šokēja — skaņa bija daudz daudz sliktāka, nekā biju iedomājies no drauga apraksta! Skaidrs — šīs austiņas telefonsarunām vispār neder. Pilnīgi nemaz!

Nākamajā dienā mani gaidīja vēl viens nepatīkams pārsteigums — izņemot austiņas no kārbiņas, tās automātiski nesapārojas ar telefonu, pareizāk sakot, pirmā austiņa, kuru izņemu no kārbiņas, sapārojas, bet otrā paliek klusa. Katru reizi, kad vēlos izmantot šīs austiņas, ir jāatbloķē telefona ekrāns, jāatver austiņu kārbiņas vāciņš un jāgaida, kamēr uz telefona ekrāna uzlēks sapārošanas dialogs, jāapstiprina austiņu pieslēgšanas dialogs, un tikai tad tās var ņemt laukā no kārbiņas. Stāsti, ka ķīnieši ir nokopējuši H1 (vai W1) čipu, ir blefs. Visdrīzāk viņi ir nokopējuši kaut kādu AirPods NFC komunikācijas protokolu. Ja skaņas kvalitāte būtu bijusi puslīdz, to vēl varētu pieciest, bet ja skaņas kvalitāte ir kā €2–5,00 austiņām ar vadu, un mikrofons vispār ir parodija, tad priekš kam tādas austiņas? Galu galā pirmā prasība pret austiņām ir, ka tām ir jāskan! Sapratu, ka būs vien jāiegādājas oriģinālās…

Akcija

Sāku meklēt internetā (www.kurpirkt.lv) lētāko piedāvājumu un apstājos pie www.220.lv akcijas piedāvājuma — €201,28 par AirPods 2 ar bezvadu uzlādes kārbiņu, plus €1,49 par sūtīšanu uz DPD Paku bodi, un €5,00 atlaides kupons precēm cenā virs €50. Viss kopā €197,77. Pasūtīju piektdien 11:26, ap 15:40 veikals preci jau nodeva kurjeram, bet todien ar to diemžēl viss beidzās — sākās 3 dienu Līgo brīvdienas. Šodien (otrdien) 15:38 preci saņēmu. Paldies 220.lv par šo akciju! Tā palīdzēja remdēt sajūtu, ka esmu “iegrābies” ar ķīniešu pakaļdarinājumu.

Pirmie iespaidi par Apple AirPods 2 austiņām ar bezvadu uzlādes kārbiņu

Austiņu iepakojuma papīra kārba ir ar daudz precīzākiem, asākiem stūriem, nekā ķīniešu kopijai. Austiņu fotogrāfija uz iepakojuma ir ar laku pārklāta, nedaudz reljefa (kopijai ir tikai parasta fotogrāfija). Austiņu plastika kārbiņa nedaudz smagāka par ķīniešu “analogu”, sapārošanas dialogs parādās jau pēc 1,5–2 sekundēm, austiņas sapārojās ar telefonu pāris sekundēs. Skaņa, šķiet, samērā līdzīga Apple EarPods austiņām (varbūt par 5% labāka?), bet pie tiem pašiem skaļuma procentiem skan daudz skaļāk. Ja EarPods parasti klausījos uz 63% skaļuma, tad AirPods 2 pietiek ar 48-53%. (Jūs zinājāt, ka varat pajautāt Siri, kāds ir pašreizējais skaļums vai arī varat iestatīt konkrētu skaļumu? — “Hey Siri, what’s the volume?”, “Hey Siri, set volume to 50%.”) Patīkami tas, ka priekš “Hey Siri” aktivizēšanas vairs nav vajadzīgs ar pirkstu pieskarties austiņām — reizēm abas rokas ir aizņemtas. Un vai tad balss interfeiss nav tieši priekš tam, lai nevajadzētu lietot rokas? 

Atšķirībā no ķīniešu “analoga”, kam austiņu nosaukums nav maināms, oriģinālajām AirPods 2 telefona Bluetooth iestatījumos var nomainīt nosaukumu, kam jau automātiski tiek piešķirts telefona lietotāja vārds. Tāpat var nomainīt katrai austiņai atsevišķi divu pieskārienu komandas — izsaukt Siri, iepriekšējā dziesma, nākamā dziesma, vai spēlēt/pauze. Un šīs komandas var veikt, pavisam viegli uzsitot pa austiņu — komfortabla sajūta. 

Trešā lieta, kas patīkami pārsteidz, ir austiņu uzlādes ātrums. Pēc vairākām telefona sarunām pāris stundu kopgarumā, ieliku austiņas uzlādes kārbiņā. Telefons tobrīd uzrādīja, ka austiņās baterijas uzlāde ir tikai 9%. (Lai redzētu austiņu baterijas uzlādes līmeni, ar pirkstu pavelciet iPhone “ekrānu” pa labi, līdz atveras Widgets sadaļa, tur apakšā spiežam uz “Edit” pogas, nākamā logā paritināmies uz leju līdz sadaļai “More Widgets”, tur atrodam “Batteries” un spiežam uz “+” pogas, tad augšā uz “Done”.) Laiku neuzņēmu, bet pēc kādām 10–15 minūtēm atvēru kārbiņu un telefona ekrānā parādījās AirPods 2 animācija, zem kuras baterijas uzlāde bija 60%, vēl pēc kādām 5 minūtēm — jau 88%! 

Vēl viens mazs sīkums, kas priecē — atverot uzlādes kārbiņas vāciņu, iPhone parāda gan austiņu baterijas uzlādi, gan kārbiņas baterijas uzlādi, un ja ieskatās, var redzēt, ka attēlotajai kārbiņai priekšā ir indikācijas diode! Pat tāds sīkums nav palicis bez ievērības! Izņemot vienu austiņu no uzlādes kārbiņas, animācijā parādās divas austiņas un katrai atsevišķi tiek parādīts baterijas uzlādes līmenis. Sīkums, bet patīkami. Par to visu arī maksājam.

Austiņu un kārbiņas baterijas uzlādes līmenis
Viena austiņa izņemta no kārbiņas
Abas austiņas izņemtas no kārbiņas
Kategorijas: Audio, Austiņas, Perifērija, Recenzijas / Raksti. Ielieciet grāmatzīmi permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.