Mac OS X Tiger problēmas

“Open With” apakšizvēlnē dubultojas programmas

Problēma: Nospiežot uz jebkura faila Finder logā labo peles pogu (Ctrl+click), un tad konteksta izvēlnē uzspiežot uz “Open With”, parādās apakšizvēlne, kurā katra programma atkārtojas 2, 3 vai pat vairāk reižu.
Risinājums: Atver Terminal logu (Applications/Utilities), un tur iekopē šo komandu:

/System/Library/Frameworks/ApplicationServices.framework/\
Frameworks/LaunchServices.framework/Support/lsregister \
-kill -r -domain local -domain system -domain user

Nospied Enter pogu un ļauj, lai dators veic visu nepieciešamo (parasti tas ilgst aptuveni minūti). Kad Terminal logā atkal parādīsies Tavs login vārds ar $ zīmi galā, ieraksti “exit” (bez pēdiņām, protams!), nospied Enter un vari vērt Terminal logu ciet — viss ir salabots!
Pēc maniem novērojumiem šādas programmu dublēšanās parādās pēc sistēmas diska klonēšanas uz citu disku vai pēc citu ārējo “bootable” disku pieslēgšanas, kuros ir “Application” folderis.

Gausi atverās Open/Save dialoglogi

Problēmas: ļoti gausi atverās konteksta izvēlnes Finder logos vai arī ilgi jāgaida uz Open vai Save dialoglapas atvēršanos.
Risinājums: Paātrinām konteksta izvēlnes un Open/Save dialogu atvēršanos.

Pēc atmošanās dators nepieslēdzas Wi-Fi tīklam

Problēma: (attiecas tikai uz OS X 10.4.1!) dators, atmodies pēc “miedziņa”, negrib automātiski pieslēgties bezvadu tīklam. Ir liela iespējamība, ka vaina meklējama sistēmas kļūdā, kas saistīta ar klaviatūras ievades valodu, kas nav angļu valoda. Paskaidrošu. Kā rakstīja kāds Mac fans maillistē, ja vienīgā ievades valoda ir “Latvian”, tad pēc “pamošanās” dators automātiski neatjauno bezvadu tīkla pieslēgumu.
Risinājums: Pirmkārt, uzliec sistēmas jauninājumu un viss būs atrisināts! (Sistēmas versijā 10.4.2 šī kļūda ir izlabota.) Ja kaut kādu iemeslu dēļ tas nav iespējams, tad atver System Preferences > International > Input Menu sadaļu un pievieno ievades valodu sarakstam “U.S.” vai “U.S. Extended”, turpat blakus Language sadaļā “English” uzvelc saraksta augšpusē kā pirmo un viss būs labi!

Ja neiet Software Update

Problēma: Software Update katru reizi nokarās, neaizejot līdz galam…. Izrādās, ka tikai .plist faila izdzēšana ir par maz.
Risinājums: Izdzēs /Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate.plist
Pārslēdz tīklu uz citu interfeisu — piemēram, ja lietoji AirPort, atslēdz to un pieslēdzies ar tīkla vadu.
Palaid Software Update. Ja viss aizgāja un laimīgi beidzās, aizver to un tagad atkal vari pieslēgties tīklam iepriekšējā veidā. Dīvaini, bet man tas tiešām palīdzēja… Vai vainīgs bija MS Office 2004 SP1.1 apdeits, pēc kura Softwar Update vairs negāja, nezinu… Bet vismaz tagad viss atkal strādā!

9 Atsauces uz Mac OS X Tiger problēmas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.