Ar valodām saistītās problēmas:
Latviešu burtu ievade caur mēmo taustiņu (apostrofu)
Nekādas īpašās problēmas nav novērotas. Viens “sīkums”, kas dažiem lietotājiem sagādāja neērtības divās pirmajās “Leopard” versijās bija latviešu valodas rakstzīmju ievade caur Option (Alt) taustiņu. Daudzi ir pieraduši pie latviešu rakstzīmju ievades caur “mēmo” (‘) taustiņu. Problēma atrisināta sistēmas 10.5.2 atjauninājumā, tāpēc ja Jums ir 10.5.0 vai 10.5.1, noteikti atjauniniet Mac OS X sistēmu! (Klikšķiniet uz Apple izvēlni (melns ābolītis ekrāna kreisajā augšējā stūrī) > Software Update… un sekojiet tālākām norādēm.
Valodu pārslēgšana
Daži uzskata, ka daudz ērtāk ir pārslēgt ievades valodu ar tastatūras saīsni, nekā “bakstīties” ar peli sistēmas izvēlnē, mainot valodu karodziņus. Te ir viena mazliet dīvaina problēma (vismaz līdz Mac OS X 10.5.4) — sistēmas noklusētā valodu ievades pārslēgšanas saīsne ir Command+Space, tāda pati kā Spotligh meklēšanai. Protams, ka to aktivizēt un izmantot nevar, jo rodas konflikts ar Spotlight. Kādreiz uz Mac OS X 10.4 “Tiger” lietoju Ctrl+Z (lai pārslēgtos uz nākamo valodas izkārtojumu) un Ctrl+Shift+Z (lai pārslēgtos atpakaļ uz iepriekšējo ievades valodas izkārtojumu). Diemžēl “Leopardā” Ctrl+Z strādā tikai vienā virzienā — pārslēdz ievadi uz nākamo valodas izkārtojumu — un pēc tam neatgriežas atpakaļ pie pirmās valodas izvēlnes sarakstā, bet “iestrēgst” pie pēdējās. Citi ir mēģinājuši Ctrl+Option+Command+[ un ], bet arī šīs saīsnes darbojas tikai System Preferences loga ietvaros, un citās programmās arī neslēdzas atpakaļ uz iepriekšējo valodu, bet iestrēgst pie pēdējā izkārtojuma.
Pagaidām esmu atradis pāris saīsnes, kas strādā: Ctrl+Option+Space un Option+Esc. Atveriet System Preferences > Keyboard & Mouse > Keyboard Shortcuts > tur sarakstā atrodiet “Input Menu” sadaļu. Piešķiriet vienu no šīm saīsnēm “Select the next input source in the Input menu” un varēsiet pārslēgties starp dažādām valodām ar tastatūras saīšņu palīdzību. (“Select the previous input source” variet atstāt neaktīvu).
(P.S. Varbūt arī kādas citas saīsnes strādā. No eksperimentu rezultātiem izskatās, ka vajag lietot Option taustiņu, ar Ctrl vien nekas nesanāk. Un otrs “mainīgais” nedrīskt būt burts vai cipars.)
Krievu valoda
Nekādu problēmu! Ja nepieciešams rakstīt krieviski, un jums ir tikai latīņu burti uz klaviatūras, tad varu pačukstēt, ka System Preferences > International > Input Menu listē “Russian – Phonetic” ir ļoti labs risinājums — krievu burti ir uz atbilstošajiem latīņu burtiem. Lai visas rakstzīmes būtu vieglāk atrast, iesaku izvēlnes sākumā ieķeksēt arī “Show Character Palette” un Show Keyboard Viewer”. Un loga apakšā ieslēdziet “Show input menu in menu bar”, un mazliet augstāk ir poga “Keyboard shortcuts”, kuru nospiežot, atvērsies klaviatūras saīšņu sadaļa. Paritinieties uz leju līdz Input Menu sadaļai, un piešķiriet klaviatūras saīsnes klaviatūras ievades valodu pārslēgšanai. Es izvēlējos Option+Esc. (Skat. tepat augstāk “Valodu pārslēgšana”!) Lai veicas!
Decimālais punkts skaitļiem
Dažiem lietotājiem ir problēmas ar decimālā punkta ievadi no pilnās klaviatūras ciparu sekcijas. Nospiežot punkta pogu, sistēma ievada komatu, kas Numbers programmā neder, tur cipariem decimālajam simbolam ir jābūt punktam.
Risinājums šāds:
Atveram Terminal programmu, un tur ar Copy/Paste iekopējam šādas rinas:
defaults write .GlobalPreferences AppleICUNumberSymbols -dict 0 '.' 1 ' ' 10 '.' 8 'LVL'
defaults write .GlobalPreferences AppleICUNumberFormatStrings -dict-add 2 '¤# ##0.00;¤-# ##0.00'
defaults write com.apple.HIToolbox AppleDecimalSeparator -dict smRoman '.'
defaults write com.apple.HIToolbox AppleThousandSeparator -dict smRoman ' '
defaults write com.apple.systempreferences AppleIntlCustomFormat -dict-add AppleDecimalSeparator '.'
defaults write com.apple.systempreferences AppleIntlCustomFormat -dict-add AppleThousandSeparator ' '
Tad nospiežam Enter taustiņu. Ierakstam exit
un atkal nospiežam Enter taustiņu. Aizveram Terminal programmu. Visam vajadzētu strādāt…
Tīkla ātrums
Tīkla ātruma problēmas atrisinātas 10.5.2 atjauninājumā.
Apple Mail problēmas
Apple Mail problēmas un risinājumus lasiet šeit.
HTML e-pasts
Ja “Leopard” Apple Mail 3.0 lietotājs nosūta HTML e-pastu “Tīģera” lietotājam, un e-pastā izvēlas kādu no Apple Mail 3.0 piedāvātajām grafiskā noformējuma tēmām, tad atbildot uz šo e-astu, “nobrūk” oriģinālā e-pasta fona zīmējums. Man vismaz tā gadījās, atbildot uz kolēģa atsūtīto e-pastu, kam fonā bija dzeltens piezīmju papīrs ar zilām līnijām. Iespējams, ka tā ir Apple Mail 2.0 problēma…
Pa to laiku žoga otrā pusē…
P.S. Kamēr “Leopard” lietotājiem ir šādas samērā niecīgas problēmas risināmas, “žoga otrā pusē” cilvēki cīnās ar daudz nopietnākām problēmām. Reizēm ir pat jānolīgst sabiedrisko attiecību speciālisti, lai nogludinātu radušos situāciju. Šeit situācijas vizuāls attēlojums:
Pingback: MacPasaule » Leopards brīvībā! (Uzmanieties, ka nesaplosa vistas!)