Printeri un skeneri

Pirms pērkat printeri vai skeneri vai multifunkciju iekārtu, rūpīgi pārbaudiet, vai šī iekārta ir savietojama ar Mac OS X! Ne visu firmu iekārtas ir saderīgas.
Tradicionāli Macintosh datori ir izmantoti profesionālos grafikas un video darbos, līdz ar to labs Mac atbalsts pārsvarā ir dārgajiem printeriem un skeneriem. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka vairāki Hewlett-Packard (HP) zemākās cenu kategorijas printeri un skeneri, un Canon apakšējās cenu kategorijas ofisa digitālās kopējamās mašīnas nav savietojamas ar Mac. Varbūt, ka Mac tirgum paplašinoties un mainoties pieprasījumam, situācija mainīsies, bet pagaidām tā ir tāda, kāda tā ir.

Printeri

Printeri

Pērkot jaunu printeri vai skeneri, ir jāpievērš uzmanība tam, vai ir Mac OS X draiveri. Ja vēlaties būt vēl mazliet drošāki, pameklējiet Internetā kā šīs firmas ir nodrošinājušas attiecīgo iekārtu atbalstu, kad iznākusi jauna operacionālās sistēmas (OS) versija. Lai nav tā, ka iznāk nākamā OS versija, jūs to uzinstalējat, un tad atklājat, ka nav printera vai skenera draiveru. Un to nav vienu mēnesi, nav otru, nav trešo… Līdz jums apnīk gaidīt un neatliek nekas cits kā vai nu instalēt atpakaļ veco OS, vai pirkt citu printeri vai skeneri.
Es negribētu šajās lapās reklamēt vai nopelt kādas konkrētas firmas, bet tikai kā vadlīniju minēšu to, ko esmu pats atradis un pēc kā vados: tradicionāli HP ir labs Mac OS X printeru draiveru atbalsts vidējās un augstākās klases printeriem (Deskjet cenu kategorijā virs Ls 100 un lāzerprinteriem cenu kategorijā virs Ls 200). Arī Epson printeri cenu kategorijā virs Ls 300 ir ar labu Mac OS X atbalstu. Gandrīz visiem Canon krāsu printeriem ir Mac OS X atbalsts, bet pērkot Canon digitālo kopējamo mašīnu ofisam, ir jāuzmanās — ir vairāki “lētie” modeļi (ap Ls 800-1200), kuriem nav Mac OS X draiveru, un nekādi neizdosies tos “piedabūt” draudzēties ar Mac. Bet tiem, kuriem ir Mac atbalsts, ir *ļoti* rūpīgi jāizlasa printera draiveru instalēšanas instrukcija! (Pagaidām šīm digitālajām kopējamām mašīnām uz Mac darbojas tikai printera funkcija. Skenera funkcija parasti nestrādā. Ja kas mainās, tad ziņojiet man!) Tas nenozīmē, ka lētākos modeļos nav Mac atbalsta, bet vienkārši šīs kategorijas modeļos Mac OS X atbalsts ir biežāk sastopams.
Otrs ne mazāk svarīgs faktors printera izvēlē ir tintes kasetņu vai tonera cena, bet diemžēl daudzi patērētāji tam maz pievērš uzmanību. Kā likums ir tas, ka jo lētāks printeris, jo dārgāk jūs pēc tam maksāsiet par krāsu kasetnēm vai toneri. Arī aptuveni vienādas cenas kasetnēm var būt dažāda ietilpība. Piemēram, kad es pirku savu krāsu printeri, bija kāds printeris par aptuveni Ls 40, kuram abas kasetnes kopā maksāja ap Ls 36. Es izvēlējos printeri, kurš maksāja Ls 140, un kuram abas kasetnes kopā maksāja ap Ls 40. Kur tad izdevīgums? Viens “sīkums” — mana printera kasetnēs ir gandrīz divreiz vairāk tintes, nekā lētākā printera kasetnēs! Atliek parēķināt pēc cik kasetņu maiņas lētākā printera īpašnieks, ekonomējot uz printera cenu, būs samaksājis jau vairāk, nekā es. Un turpinās sponsorēt printera un kasetņu ražotājfirmu, jo nekas par brīvu netiek dots — reāli printeris nemaksā Ls 40! Tātad, firma to atpelna vēlāk ar mazas ietilpības dārgām tintes vai tonera kasetnēm.
Es ieteiktu pārdomāt, ko jūs vēlaties drukāt. Ja tikai tekstus, tad lāzerprintera izdrukas būs aptuveni 10–20 reizes lētākas, salīdzinot ar tintes printeru izdrukām. Uz lielāku drukas apjomu izmaksas starpība būs ievērojama! Ja vajag tintes krāsu printeri, tad pievērsiet uzmanību tiem printeriem, kam ir katrai krāsai atsevišķas tintes kasetnes. Lai beidzoties vienai krāsai kasetnē, jums nav jāmet laukā visa kasetne, kurā ir vēl 2-3 krāsas, kuras nav vēl izlietotas.
Tātad, pirms pērkat printeri, divreiz pārliecinieties, ka tam ir jūsu pašreiz lietotās un arī visjaunākās Mac OS X atbalsts. Ja nav printerim līdzi dotajā CD, tad lai vismaz internetā ir iespēja lejupielādēt draiveri jaunākajai Mac OS X versijai. Tad pārliecinieties, ka jūsu izraudzītais printeris ir ekonomiski izdevīgs ilgākā laika periodā. Tikai tad velciet laukā naudas maku vai kredītkarti.

Skeneri

Skeneri

Attiecībā par skeneriem es ieteiktu doties uz www.silverfast.com lapu un paskatīties kādus skeneru modeļus viņi atbalsta. Vairumā gadījumu ražotājfirmu piedāvātās skenēšanas programmas (kas nāk komplektā ar skeneri) ir diezgan viduvējas un vienalga nāksies iegādāties kādu no SilverFast skenēšanas programmām. Es ieteiktu sākt ar SilverFast Ai (vai Ai Studio, ja finanses atļauj). Un vēl — ja viduvējs Canon skeneris maksā Ls 60, bet vislabākais — Ls 130, tad varbūt ir vērts neskopoties un paņemt labāko. Arī tehniskais atbalsts augšējās cenu kategorijas aparātiem būs ilgāks, nekā zemās cenu kategorijas aparātiem.
Lasītāji iesaka pamēģināt arī VueScan programmu. Šī programma varbūt neskaitās vislabākā, tās interfeiss man šķiet mazliet “tehniskāks” un ne tik ērts kā SilverFast, tomēr tā ir mazliet lētāka un atbalsta ļoti daudz dažādu skeneru. Viņu mājas lapā teikts, ka ap 1200 dažādu skeneru! Ja skeners jau ir nopirkts un tad nolemjat pāriet uz Macintosh sistēmu, varbūt šī programma ir tieši jums! Kā liecina daudzas atsauksmes, skenēšanas rezultāti ar šo programmu nav peļami. Man kā datorgrafikas speciālistam SilverFast šķiet ērtāka un labāka, bet iespējams, ka “vienkāršam” cilvēkam arī VueScan būs gana laba.

Multifunkciju ierīces

Attiecībā par multifunkciju ierīcēm — es neesmu šo ierīču piekritējs, līdz ar to maz ko varu ieteikt. Viens no iemesliem ir šo iekārtu printeru mazās krāsu vai toneru kasetnes, kas lietošanā sanāk diezgan dārgas. Otrs iemesls — es labāk izvēlos atsevišķi printeri un skeneri, jo ja viens saplīst, tad vismaz otrs ir lietojams. Multifunkciju iekārtas gadījumā aiznesot iekārtu uz remontu, jūs paliekat gan bez printera, gan bez skenera. Es nevēlos piedzīvot tādu brīdi.

Viena atsauce uz Printeri un skeneri

  1. Pingback: MacPasaule » Daži ieteikumi printeru un skeneru iegādei

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.